Audycja upamiętniająca upadek muru berlińskiego

#SzkołaPamięta Wczoraj, 9 listopada, w niemieckim radiu Deutschlandfunk Kultur, została wyemitowana audycja upamiętniająca upadek muru berlińskiego 9 listopada 1989 roku. Spory fragment audycji zawierał wypowiedzi naszych uczniów oraz nauczyciela historii, które zarejestrowane zostały wcześniej podczas spotkania i rozmowy z berlińską dziennikarką tego radia Margarete Wohlan. Audycja wprawdzie jest po niemiecku, ale częściowo słychać również oryginalne wypowiedzi uczestników tej rozmowy, która odbyła się w naszej szkole.

Dla zainteresowanych udostępniamy całość audycji (około 17 minut), a dla chcących posłuchać tylko naszych uczniów i nauczyciela sugerujemy słuchanie od około 13 minuty audycji.

W rozmowie z dziennikarką udział wzięli:

Patryk Górecki i Jakub Napierała z 3A, Mateusz Rozłonkowski z 4A i Dominik Walkowiak z 4B oraz nauczyciel historii Paweł Słabęcki.

Koordynator spotkania: Dorota Rutka