Warszawa

Warszawa

28 marca delegacja uczniów naszej szkoły została zaproszona przez posłankę Anitę Kucharską-Dziedzic do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Pałacu Prezydenckiego oraz wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały zrealizowane.
Byliśmy na sali obrad Sejmu RP, zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca Sejmu i Senatu. W Pałacu Prezydenckim zobaczyliśmy historyczny Okrągły Stół z obrad 1989 roku, Salę Kolumnową, Orderu Orła Białego, Salę im. Lecha Kaczyńskiego, Obrazową, Salę Chorągwianą i Niebieską. Zobaczyliśmy również Sień Wielką, w której wyeksponowane są wizerunki Orła Białego na przestrzeni dziejów Rzeczypospolitej.
Pobyt w Warszawie zakończyliśmy wjazdem na 30 piętro Pałacu Kultury i z tarasu widokowego mogliśmy spojrzeć na stolicę z innej perspektywy.
Szczególne podziękowania za umożliwienie pobytu w Warszawie kierujemy do pani poseł dr Anity Kucharskiej-Dziedzic oraz Bernarda Łysiaka i Marcina Zbrzyznego.
 
Opiekunowie: Iwona Grabowska i Dorota Rutka.