brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Uwaga uczniowie klas pierwszych!

Z powodów niezależnych od szkoły - listy podręczników opublikujemy w sierpniu.

Zdawalność 88%, gdy w liceach w kraju 86,4%, a w woj. lubuskim 85,3%.
Średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych są wyższe niż w okręgu i w woj. lubuskim:

 • matematyka 58%
 • j. polski 60,7%
 • j. angielski 80%
 • j. niemiecki 69,8 %

Maturzystom gratulujemy i życzymy powodzenia na studiach!

My również bierzemy udział w "III Ogólnopolskiej Zbiórce Używanych Okularów - Okulary dla Afryki"!

 • słoneczne dla dzieci i dorosłych,
 • minusy i plusy (ale nie cylindryczne itp.)

W czasie wakacji sprawdźcie, czy nie kryją się w Waszych szufladach zapomniane, nieużywane już okulary. Odwiedzając rodzinę lub znajomych również możecie o to zapytać - tylko nie zabierajcie nikomu używanych aktualnie okularów!
We wrześniu zbierzemy wszystkie i wyślemy w jednej paczce.
Pamiętajcie, że nie mogą być uszkodzone, zadrapane itp.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za udział i dobre lub bardzo dobre wyniki w konkursach i olimpiadach historycznych, chemicznych, geograficznych, za godne reprezentowanie i bardzo dobre wyniki sportowe, za wolontariat i aktywny udział w pracy i występach szkolnego koła teatralnego, za 100% frekwencję - podsumowanie roku szkolnego 2018/2019, który właśnie dobiegł końca. Życzymy Wam udanych, aktywnych, ale bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

21 maja 2019 - dla uczniów klas 8 szkół podstawowych
 • I grupa 9:00 – 10:30 (SP3)
 • II grupa 10:00 – 11:30 (SP2)
 • III grupa 11:00 – 12:30 (SP1)

 

24 maja 2019 - dla uczniów klas III gimnazjów

 • I grupa 9:00 – 10:30 (Gim. nr 2)
 • II grupa 10:00 – 11:30 (Gim. nr 1)

 

Pozostałych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prosimy o dostosowanie się do wybranej grupy.

Zapraszamy!

1. W poniedziałek i wtorek do godz. 12:00 należy w skekretariacie złożyć "obiegówki" i zwrócić książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.
2. Po złożeniu obiegówki można odbierać w sekretariacie dokumenty.
3. ODBIÓR ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY- we wtorek 30 kwietnia od godz. 12:00 w sekretariacie.
4. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie sie w czwartek 9 maja o godz. 15:00 w auli na parterze. ZAPRASZAMY!

Dyrektor szkoły informuje, że:

1. w dniach 27-28 kwietnia 2019 zajęcia w liceum dla dorosłych odbędą się wg planu
2. w dniach 29 -30 kwietnia 2019 (poniedziałek, wtorek) w liceum dla młodzieży, zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg dotychczasowego planu lekcji
3. dzień 2 maja 2019 jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W związku z zaistniałą sytuacją w oświacie, napisane testy kandydatów do Szkolnego Projektu Polsko-Niemieckiego w Gimnazjum we Frankfurcie zostaną sprawdzone w terminie późniejszym.

W związku z powyższym do II etapu rekrutacji (wyjątkowo w tym roku) zostają zakwalifikowani wszyscy kandydaci którzy złożyli podania i przystąpili do testów.


Każdy kandydat otrzyma informację drogą elektroniczną i tradycyjną drogą pocztową o terminie rozmowy kwalifikacyjnej w Gimnazjum we Frankfurcie.

 

Dyrektor szkoły Maria Jaworska

Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach informuje, że jeśli nie dojdzie do porozumienia oświatowych związków zawodowych ze stroną rządową, pracownicy szkoły rozpoczną akcję strajkową polegającą na powstrzymaniu się od świadczenia pracy w poniedziałek 8. kwietnia 2019r. o godz. 8:00 do odwołania.

Maria Jaworska

4 kwietnia 2019r. osiem uczennic, pod opieką nauczycielki Jolanty Bałdys, wybrało się do Berlina, aby wziąć udział w Symulacji Posiedzenia Parlamentu Europejskiego.
Podczas pobytu, uczennice uczestniczyły w spotkaniu zapoznawczym z niezależną organizacją młodzieżową Junge Europäische Bewegung e.V., wysłuchały prezentacji o Unii Europejskiej, a po części teoretycznej udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, gdzie w budynku Komisji Europejskiej w Berlinie (Europäisches Haus Berlin) zwiedziły wystawę Erlebnis Europa (Doświadczyć Europy). Na zakończenie, wspólnie z pozostałymi uczestnikami spotkania, uczennice udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, a następnie Pomnika Holokaustu i placu Poczdamskiego z pozostałościami Muru Berlińskiego.
Kontynuacja projektu nastąpi 9 maja 2019 r. w Dzień Europy.

Opiekun: Jolanta Bałdys – nauczyciel historii i WOS

Joomla Templates - by Joomlage.com