brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Wyniki szkolnego, międzyklasowego konkursu wiedzy o aids i hiv, przeprowadzonego 3 grudnia 2019 r. w związku ze Światowym Dniem Walki z Aids.
 
I miejsce - klasa II AC (Oliwia Kopka, Michalina Mikołajczyk) 15pkt.
II miejsce - klasa I E (Weronika Mieczkowska, Bartłomiej Zimniak) 14 pkt.
III miejsce - klasa II BD (Kinga Świder, Kacper Jastrząb) 13pkt.
 
Gratulujemy zwycięzcom!
3 grudnia uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju spotkaniach, prelekcjach, dyskusjach i projekcjach filmów. Tegorocznym tematem głównym były używki i negatywne skutki ich stosowania. Zaproszone do szkoły przedstawicielki Sanepidu wykonywały m.in pomiary stężenia tlenku węgla (czadu) w wydychanym z płuc zainteresowanych licealistów powietrzu. Można było przejść się w tzw. narkogoglach.
Dodatkowo, na długiej przerwie, można było poczęstować się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów.
W kilku salach odbywały się również:
- spotkania z panem Parzyjagłą na temat honorowego krwiodawstwa,
- "Podróżuj z głową" - wykład o profilaktyce chorób na które jesteśmy narażeni podczas podróży po świecie,
- filmik "Brałam dopalacze" - rozmowa-wywiad z byłą uzależnioną.
Jednym z elementów akcji profilaktycznej w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki był konkurs na plakat "Rzuć palenie!"
Zapraszamy do galerii Waszych prac.

18 listopada delegacja naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej prezentacji 3. części polsko-niemieckiego podręcznika do historii „Europa. Nasza historia ”. Uroczystości odbyły się w partnerskiej szkole, w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. Zaproszeni goście, to nie tylko polscy i niemieccy nauczyciele, eksperci, historycy, twórcy podręcznika oraz wydawcy wersji polskiej i niemieckiej, ale również przedstawiciele władz oświatowych z obu stron Odry – Iwona Michałek - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, Britta Ernst – Minister Kształcenia, Młodzieży i Sportu Brandenburgii oraz prof. dr Aleksander Lorz – Minister Nauki i Kultury Hesji. Nie zabrakło również sporej reprezentacji uczniów.

Uczniowie klasy drugiej, realizujący rozszerzony Wos, pod opieką nauczycielki przedmiotu Jolanty Bałdys, zwiedzili wystawę dotyczącą pamięci o wypędzeniach w regionie przygranicznym. Wystawa „Wypędzeni 1939...Deportacje obywateli polskich z terytoriów wcielonych do Trzeciej Rzeszy” znajduje się w Kościele Mariackim (Marienkirche) we Frankfurcie nad Odrą.

Nasze Pudełko Zwane Wyobraźnią wystąpiło ze swoim performance literackim na otwarciu międzynarodowej konferencji „Zbigniew Herbert – poeta między kulturami”. Przez kilka dni badacze z Polski, Niemiec, Austrii i Chorwacji zajmujmowali się obecnością poety Zbigniewa Herberta w świadomości europejskiej, w ramach konferencji poświęconej poecie.

Relacja fotograficzna Weroniki Podhajeckiej z III A - zapraszamy do galerii.
Naszego stoiska nie mogło zabraknąć na X jubileuszowych Targach Edukacji i Pracy "EDUKACJA -PRACA -KARIERA bez granic".
Obchody Święta Niepodległości w naszym liceum.
Oczywiście, najpierw z całą Polską o godz. 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu, a potem gościliśmy niezwykłych gości, bo celebrytów dwudziestolecia międzywojennego... "Piękni dwudziestoletni" - bo taki tytuł nosiło przedstawienie przygotowanie przez nasze "Drewniane Pudełko", pokazało tym razem ogromną rolę kobiet w walce o niepodległość, a potem w budowaniu ciekawego i niezwykłe barwnego życia kulturalnego tamtych czasów.
Natalia Przekoracka z klasy I B zaśpiewała wzruszającą Kolędę warszawską, podkreślając dramat wojny, która zniszczyła pięknych dwudziestoletnich.

Przygotowanie i realizacja - uczniowie klasy II AC i II BD z wychowawczyniami Jolantą Bałdys i Barbarą Druć oraz grupa teatralna Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią.

Nasza szkoła uczciła Święto Niepodległości licznie startując w biegach.
W XXX Narodowych Biegach Niepodległości udział wzięli:
Abbas Mikołaj I A,
Alicki Hubert I E,
Cieślak Mateusz I D,
Kalinowski Jakub I D,
Karnacz Amelia I D - IV miejsce,
Kliszczak Paulina I A - V miejsce,
Korczak Amelia I D,
Mrozicki Dawid I E,
Rymanowski Dawid I D,
Smolarczyk Maja I A - III miejsce,
Soroczyński Wojciech I E,
Towpik Brygida I B,
Wizowski Szymon I D.

Sędziowali:
Dąbrowska Roksana,
Jastrząb Kacper,
Kraska Maja,
Mieczkowska Weronika,
Piórkowska Weronika,
Pysiak Oksana.

Wszystkim uczestnikom biegu i sędziom - dziękujemy za reprezentowanie szkoły i pomoc, a tym, którym udało się wejść na podium - serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie:
Iwona Grabowska i Paweł Rybarczyk

10 października, równocześnie z prawyborami parlamentarnymi, przeprowadzono u nas wybory Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Wyniki:

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Marcel Dagiel,

Członkowie:
Karolina Pakulska z klasy II AC,
Igor Dubacki z klasy III C,
Mateusz Cieślak z klasy I D.

Rzecznikiem Praw Ucznia kolejny raz została Jolanta Bałdys.

Gratulujemy!

Joomla Templates - by Joomlage.com