brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

21 lutego został w naszej szkole przeprowadzony półfinał konkursu SUPERMATEMATYK, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły, ale również uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Prokopowicz, Mikołaj Abbas i Bartek Łyskanowski.

Trzymamy kciuki za Wasz udział w finale konkursu, który odbędzie się w Poznaniu.

Na przełomie lutego i marca, odbędą się w naszej szkole różne wydarzenia związane z „Tygodniem chemicznym”.

  • 25 lutego (wtorek) - XIII Powiatowy Konkurs "Chemia a środowisko" dla szkół podstawowych, a po nim warsztaty "kolorowej chemii".
  • 26 lutego, godz. 8.00 - szkolny konkurs pod hasłem „Chemia, a ochrona środowiska”.
  • Do 28 lutego 2020 r. można jeszcze dostarczać prace plastyczne w konkursie na eko-hasło z symboli pierwiastków układu okresowego.
  • 5 marca (czwartek) - Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Galileo".
  • 10 marca (wtorek) - Alchemik.

Zapraszamy!
Nauczyciel chemii – Sławomira Czerniawska

Kuba Czak, uczeń naszej szkoły, tegoroczny maturzysta, otrzymał wczoraj stypendium sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego!

Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Szerszy materiał na profilu Gminy Słubice.


https://slubice.pl/jakub-czak-ze-stypendium-marszalka-wojewodztwa-gratulujemy/

Po bardzo dobrym meczu nasza drużyna wygrała z drużyną Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Turnieju Piłki Ręcznej, w ramach Licealiady Powiatowej.

Cieszymy się i gratulujemy!

Drużyna w składzie:
Martyna Cieślak, Laura Grabka, Paulina Gutowska, Paulina Kliszczak, Malwina Nietupska, Paulina Polańska, Natalia Radkiewicz, Joanna Skrzypińska, Julia Sterenczak.

Opiekun: nauczyciel w-f - Iwona Grabowska

Jakub Czak wicemistrzem Polski w biegu przez płotki na 60m.

16 lutego 2020 Jakub Czak, uczeń klasy III A, osiągnął czas 7.94s i zdobył srebrny medal w biegu przez płotki na 60m, podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 rozgrywanych w Arenie Toruń. Samorząd uczniowski i uczniowie klasy III A z wychowawcą Marzeną Górną pogratulowali Jakubowi zdobycia tytułu.

Kuba - życzymy Tobie dalszych sukcesów!

Przez kilka dni przed Walentynkami dostępna była skrzynka poczty walentynkowej, do której można było wrzucać kartki i listy. A potem, w same Walentynki, szkolni Kupidyni ;) chodzili po szkole z misją.

W pierwszy dzień po feriach zimowych uczniowie klas drugich spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Tematem spotkania była "Cyberprzemoc", aspekty prawne cyberprzestępczości i cyberprzemocy, jak je rozpoznawać i jak się przed nimi bronić.

Ania Wysoczańska na kolejnym etapie Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu.

Tak jak wcześniej pisaliśmy Ania Wysoczańska, uczennica klasy III C, zakwalifikowała się do części ustnej drugiego (okręgowego) etapu 43. Olimpiady Języka Niemieckiego, która odbyła się w sobotę 8 lutego w Poznaniu. Eliminacje ustne polegały na zaprezentowaniu następujących zagadnień: wypowiedź na temat „z życia codziennego”, dwie pozycje z literatury do 1945 roku, trzy pozycje z literatury po 1945 roku, 5 wybranych szczegółowych zagadnień z nowszej historii (po 1933 roku) i 5 wybranych szczegółowych zagadnień z geografii, polityki i ze zjawisk kulturowych, wiadomości z bieżących zjawisk życia społecznego niemieckiego obszaru językowego.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Ani w olimpiadzie!

Opiekun: nauczyciel języka niemieckiego – Marzena Górna

W ostatni dzień przed feriami, w ramach Dnia Języków Obcych, odbył się konkurs językowy ( z j.angielskiego i j.niemieckiego).

Wyniki:

I miejsce: Oliwia Kopka kl.II AC

II miejsce: Jakub Kowalczyk kl.II BD

III miejsce: Mikhail Polyakov kl.I E

Serdecznie gratulujemy!

W ramach Tygodnia Języków Obcych 23 stycznia kolejny raz gościliśmy w naszej szkole grupę chińskich studentów przebywających na wymianie na Uniwersytecie Viadrina oraz Uniwersytecie Adama Mickiewicza.
Grupa języka angielskiego prowadzona przez Panią Kamilę Kędzierską-Kolendo przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą polskich zwyczajów, historii i kultury. To było bardzo sympatyczne i bogate w wiedzę spotkanie.


Organizatorzy - nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego:
Olga Rzóska, Kamila Kędzierska-Kolendo, Marzena Górna, Marcel Dagiel, Władysław Maniewski.

Joomla Templates - by Joomlage.com