brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Nie samą nauką żyje maturzysta! Szczególnie, jeśli jest na rozszerzeniu z języka polskiego! Ostatnio, zainspirowani młodopolską poezją zaczęli tworzyć impresjonistyczne dzieła malarskie!

Galeria prac w gabinecie nr 2.

Klasa I B, z wychowawcą Jolantą Bałdys, już po pierwszej, integracyjnej wycieczce. Tym razem był to wyjazd pociągiem do Zielonej Góry, seans filmowy i trochę więcej czasu na rozmowy, niż tylko podczas przerw w szkole.

Oto laureaci

  • I miejsce - Katarzyna Szturomska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubsku
  • II miejsce - Natalia Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.
  • III miejsce - Weronika Leszczyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

GRATULUJEMY!!!

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 25 października.

We wtorek 18 września uczniowie klas trzecich wybrali się na Salon Maturzystów, który odbył się na Uniwersytecie Szczecińskim. Maturzyści brali udział wykładach podczas których przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przedstawiali prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. W przerwie między wykładami uczniowie mieli okazję zwiedzić targi edukacyjne i zapoznać się z ofertą uczelni ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy. O godzinie 13:00 wszyscy udali się do auli, w której dwugodzinny wykład poprowadził Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów, prowadzi największy fanpage dla maturzystów w Polsce. Część I to wykład motywacyjny „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. Część II – to NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW - Dowody matematyczne (na obu poziomach), w której udział wzięło 1000 uczniów z różnych szkół. Każdy maturzysta otrzymał arkusz z zadaniami i wspólnie były one „krok po kroku” rozwiązywane.
Maturzyści zadowoleni i zmotywowani wrócili do domów. Będą się uczyć!!!

10 września w Starostwie Powiatowym w Słubicach aż 11 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych i z rąk starosty Marcina Jabłońskiego otrzymało stypendia dla najlepszych uczniów szkół powiatowych.
Nasi najlepsi:
Hubert Bąkowski, Agata Chmurzyńska, Lucyna Chmurzyńska, Julia Gołębiowska, Natalia Krutow, Marta Nowogran, Paulina Reus, Pola Szkwarek, Anna Szoja, Sebastian Wieliczko oraz Michał Wroniewicz.

Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W czwartek 13 września odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:

  • 16:30 - zebranie dla rodziców uczniów klas III z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas III z wychowawcami
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas II z wychowawcami
  • 17:00 - zebranie rodziców uczniów klas I z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:20- zebranie rodziców uczniów klas I z wychowawcami
  • 18:00 - zebranie Rady Rodziców - gab. nr 23.


Serdecznie zapraszamy!

W sprawie "Powiatowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słubicki".

Treść uchwały do pobrania >>>> TUTAJ <<<<

UWAGA!

Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych w formie zaocznej rozpoczną rok szkolny dnia 15 września 2018r. o godz. 8:00 w auli na parterze szkoły.

Harmonogram zjazdów w semestrze jesiennym:

- 15-16 września,
- 29-30 września,
- 13-14 października,
- 27-28 października,
- 17-18 listopada,
- 24-25 listopada,
- 8-9 grudnia,
- 15-16 grudnia,
- 5 stycznia,
- 12 stycznia.

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego - tradycyjnie uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje szkolne oraz złożyli ślubowanie ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.
Tak, wakacje już się skończyły... ale to wcale nie znaczy, że teraz czeka na Was już tylko wytężona nauka - bo u nas w szkole dużo i ciekawie się dzieje!
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia, sukcesów i jak najwięcej radości w nowym roku szkolnym!

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

- dla młodzieży: 3 września, godz.9:00 na placu apelowym szkoły;

- słuchacze Liceum dla Dorosłych: 15 września (sobota), godz. 8:00 w auli na parterze

 

Joomla Templates - by Joomlage.com