brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Wczoraj maturzyści odebrali długo wyczekiwane świadectwa dojrzałości. 98% absolwentów zdało maturę, tylko 1 uczeń w sierpniu przystąpi do egzaminu poprawkowego z matematyki. Wyniki z przedmiotów obowiązkowych są wysokie i dużo przekraczają średnie wyniki w okręgu, województwie i wszystkich powiatach naszego województwa.

J.polski 57%, j.niemiecki 84,8%, j.angielski 84,5%, matematyka 63%

Również wyniki z przedmiotów zdawanych w zakresie rozszerzonym są dobre. Imponujące są wyniki z j.niemieckiego (70,22%), j.polskiego (72,5%). Z matematyki, fizyki i historii wyniki też są dużo wyższe od średnich wyników w okręgu i województwie.

GRATULUJEMY MATURZYSTOM I ŻYCZYMY POWODZENIA NA STUDIACH!!!

Rozdaniem świadectw z wyróżnieniem, nagród i podziękowań za osiągnięcia i udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.
Wicestarosta Leopold Owsiak oraz dyrektor szkoły Maria Jaworska życzyli wszystkim uczniom, a także nauczycielom, udanych wakacji i dobrego wypoczynku, aby we wrześniu z zapałem rozpocząć nowy rok szkolny.

20 czerwca uczniowie naszej szkoły i absolwenci wzięli udział w turnieju piłkarskim o puchar mistrza WOWI CHAMPION–CUP.
Nasza drużyna zajęła III miejsce!
Gratulujemy!

Skład drużyny:
1. Marcel Klukiewicz,
2. Szymon Wiencek,
3. Maksymilian Pazda,
4. Marcel Biały,
5. Michał Wroniewicz,
6. Artur Makuch,
7. Igor Kolczak,
8. Wiktor Pniewski,
9. Adrian Lejman,
10. Jakub Buka

Opiekun: Iwona Grabowska

19.06.2018 r. w Galerii Manhattan w Gorzowie Wlkp. została otwarta wystawa prac, wykonanych przez uczniów naszego województwa, na konkurs ,,Orzeł Biały – nasza duma”, organizowany przez Senat RP.
Prace naszych uczennic Poli Szkwarek i Ani Szoji również zostały wyeksponowane, a wystawę będzie można zobaczyć do września 2018 r.
Nagrodą za udział w konkursie jest wycieczka do Warszawy. We wrześniu obie uczennice, pod opieką nauczycielki historii Stanisławy Nowak, zwiedzą m.in. Senat RP i Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorem konkursu w województwie lubuskim był Senator Władysław Komarnicki

Zapraszamy do galerii zdjęć.

18 czerwca klasa I A spędziła lekcje aktywnie na kajakach.
Przy słoneczniej pogodzie płynęliśmy rzeką Pliszką z Sądowa do Koziczyna. Śmiechu było dużo, pomagaliśmy sobie w pokonywaniu przeszkód w wodzie, dawaliśmy wskazówki, gdzie płynąć, żeby nie usiąść na mieliźnie... Teraz wiemy, że nikt nie pokona naszego czasu w pływaniu - prawie 4 godziny czystego relaksu na Pliszce :D Tak twierdzi Pani Grabowska.
A po kajakach kiełbaski z ogniska :)
Dzisiaj w szkole odczuwamy skutki wczorajszego dnia – zakwasy :(
Ale było super! :) Kolejny wyjazd planujemy we wrześniu.
Opiekunami wycieczki były: Iwona Grabowska, Dorota Rutka, Marzena Górna

15 czerwca gościliśmy u nas 5 studentek z Chin, które odbywają wymianę studencką w Collegium Polonicum . Studentki zaprezentowały swoje miasto uniwersyteckie w Chinach, nauczyły nas kilku zwrotów po chińsku oraz pokazały jak wycina się symbole chińskie. Spotkanie prowadzone było w języku niemieckim oraz angielskim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach.
To było bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że kolejne tego typu zajęcia odbędą się po wakacjach :)

12 czerwca gościliśmy w szkole autora kryminałów, których akcja rozgrywa się w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą - Sörena Bollmanna, na co dzień będącego pracownikiem Urzędu Miasta we Frankfurcie i kierownika Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Sören Bollmann opowiadał m.in. jak zaczęła się jego pisarska przygoda, a także kiedy i dlaczego zaczął się uczyć języka polskiego. Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki przetłumaczonej na język polski "Morderstwo w Dwumieście", której jeden egzemplarz, ze specjalną dedykacją, trafił do szkolnej biblioteki - dziękujemy!

(z materiału Starostwa Powiatowego w Słubicach)

- Dzięki staraniom pani dyrektor oraz uporowi słubickiego starosty udało się: przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach stanie wkrótce nowoczesny obiekt sportowy - nie kryła radości marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która wspólnie ze starostą Marcinem Jabłońskim oraz dyrektorem ZSL w Słubicach Marią Jaworską uroczyście rozpoczęła dziś budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku.
Dziękujemy za wsparcie!
- Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by rozpocząć tę inwestycję. Przetarg będzie ogłoszony w ciągu następnych kilku dni - zapowiedział starosta, dziękując jednocześnie pani dyrektor, która jest również wojewódzką radną, oraz pani marszałek, za wsparcie tej inwestycji.
Przypominamy: dzięki zabiegom M. Jaworskiej zarząd województwa przyznał powiatowi słubickiemu 1 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych.
- Od lat marzyłam o tej chwili. Nasza szkoła, jako placówka Herbertowska, od lat miała swojego ducha. Brakowało jej jednak ciała, w postaci odpowiedniej infrastruktury - mówiła wzruszona M. Jaworska.
Nie tylko dla uczniów.
- Nie można mówić o zdrowym stylu życia, jeśli do jego uprawiania brak odpowiednich warunków. Poza tym nie ma lepszego wychowania, niż poprzez sport. Dlatego sala gimnastyczna była tej szkole potrzebna już dawno - mówiła nam marszałek E. A. Polak.
- W pełni utożsamiam się z panią marszałek. Zespół Szkół Licealnych to placówka z tradycjami, jednak miała ona poważne braki infrastrukturalne. Do tego stopnia, że zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się... w byłej stajni. Na szczęście wkrótce to się zmieni - cieszył się starosta, który przypomniał, że z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Młodzi się cieszą
Miejsce, gdzie już wkrótce stanie nowa sala gimnastyczna, oglądali także m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Tomasz Wontor, radna wojewódzka Grażyna Dereń, powiatowi radni: Ryszard Chustecki i Józef Apanowicz, a także członkowie rady rodziców uczniów szkoły, jej nauczyciele oraz młodzież. Nie zabrakło również dyrektorów powiatowych szkół i szefów jednostek powiatowych.
- Na tę salę czekali nasi koledzy z poprzednich roczników i... się nie doczekali. Wygląda na to, że my się załapiemy! - śmiali się pierwszoklasiści.
Trochę liczb
Nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 m x 40,5 m, a jej wysokość to ponad 10 metrów. Koszt budowy to ok. 4 mln zł.
Jak już wspominaliśmy, 1 mln zł na inwestycję przeznaczył sejmik województwa lubuskiego, reszta pochodzić będzie ze środków powiatu i, jeżeli się uda, z dotacji, o którą powiat zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trzymamy kciuki za dalsze etapy!
Link do materiału filmowego HTS Słubice: http://www.slubice.tv/wiadomosci/7409,uroczyste-rozpoczecie-budowy-sali-gimnastycznej-w-

8 czerwca wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Zdecydowana większość wzięła sobie do serca cel akcji i czytali książki losowo wybrane. Niektórzy nie mogli rozstać się ze swoimi ulubionymi i czytali te, które przynieśli. Pogoda dopisała. Kilkoro uczniów, zachwyconych nową pozycją książkową, nie mogli się oderwać i nie docierało do nich, że akcja się skończyła. Po skończonej akcji wszyscy stwierdzili, że było wspaniale i już czekają na kolejny rok.
Trzeba to częściej powtarzać, bo było ciekawie, sympatycznie i integrująco całą społeczność szkolną.

30 maja uczniowie klas II C i II D wzięli udział w zajęciach prawniczych z podstaw prawa cywilnego na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Po powitaniu przez prodziekan Prof. Dr Carmen Thiele, uczniowie, pod kierunkiem Dr. iur. Bartosza Jagury, rozwiązywali proste przypadki prawnicze, czyli kazusy.
Część zajęć była prowadzona w języku polskim, a następnie w języku niemieckim.
Dr Jagura w ciekawy sposób wprowadził uczestników zajęć w terminologię prawa cywilnego. Uczniowie, na podstawie różnych kazusów, starali się wyjaśnić pojęcia prawnicze.
Opiekunowie: Marzena Górna, Kamilla Kędzierska-Kolendo, Marcel Dagiel.

Joomla Templates - by Joomlage.com