brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

18 maja, w ramach współpracy z Collegium Polonicum, nasi uczniowie wzięli udział w lekcji na terenie Geoparku Łuku Mużakowa oraz Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa - okolice Łęknicy po polskiej stronie i Bad Muskau po niemieckiej.
Prowadzenie: prof UAM dr hab. Andrzej Pukacz
Organizator: nauczyciel biologii Joanna Baś

Jak co roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę w różnych konkurencjach lekkoatletycznych Otwartych Mistrzostw Słubic w Lekkiej Atletyce – zwanej Licealiadą Powiatową w LA, która odbyła się 10 maja na stadionie w Słubicach.

Szkołę reprezentowali:
Adrian Lejman – skok w dal, skok wzwyż;
Andrzej Budzyn – skok w dal, pchnięcie kulą;
Michał Wroniewicz – rzut oszczepem, bieg na 1500 m;
Sebastian Wieliczko – bieg na 100 m, skok w dal;
Rafał Januszkiewicz – pchnięcie kulą, rzut oszczepem;
Piotr Ciara – pchnięcie kulą;
Filip Pietrow – pchnięcie kulą;
Dominik Czubiński – bieg na 100 m, skok w dal;
Paulina Mieczkowska – bieg na 1500 m;
Maksymilian Pazda – bieg na 800 m

9 maja, w Dzień Europy, dziesięcioosobowa grupa uczniów naszego liceum, wraz z nauczycielką historii i WOS Jolantą Bałdys, wzięła udział w polsko- niemieckiej symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego „Przyszłość UE 27 państw”, która odbyła się na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W czasie projektu uczniowie mogli wcielić się w europosłów i debatować na tematy związane z Unią po BREXICIE.

15 maja gościliśmy u nas gimnazjalistów z całego powiatu. Oprócz podstawowych informacji o szkole, profilach i zasadach rekrutacji gimnazjaliści dostali od nas dużą dawkę zabawy i przyjaznej formy nauki poszczególnych przedmiotów.
Tego samego dnia odbyło się również spotkanie informacyjne dla rodziców gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii

 
Tak wyglądał u nas pierwszy dzień egzaminów maturalnych - materiał HTS Słubice


Teraz już tylko wszyscy czekamy na wyniki.
 

Kilka miesięcy grupa naszych uczniów, wspólnie z polskimi uczniami Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie brała udział w polsko-niemieckim projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie nad Odrą. W trakcie tych kilku miesięcy ponad dwieście polskich i niemieckich uczniów z wielu szkół po obu stronach Odry przygotowywało przedstawienie „!?Wielkie uczucia!?”, wystawione kilkukrotnie 28 i 29 kwietnia na dużej scenie Kleist Forum we Frankfurcie.
Profesjonalni choreografowie, pedagodzy teatralni, kostiumolog, specjaliści od efektów specjalnych i scenografii – wszyscy oni zadbali, by to, co wydarzyło się na scenie zostało jak najlepiej przygotowane i było profesjonalnym przedstawieniem młodych ludzi.
Wydarzenie uświetnili muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie oraz dzieci i młodzież grająca na instrumentach i tworząca dziecięcą i młodzieżową orkiestrę.

W projekcie wzięli udział i występowali na scenie:
(uczniowie LO oraz polscy uczniowie Gimnazjum Karla Liebknechta)
Andrzej Budzyn (IIA), Julia Jagła (10 KLG), Aleksandra Kaliciak (10 KLG),
Sina Mielenz (10 KLG), Natalia Mitrowicz (IIA), Agata Nowaczyk (10 KLG),
Wiktoria Nowak (IID), Zofia Nowak (IID), Anastazja Podsiekajew (IID),
Antonia Rau (10 KLG), Paulina Reus (IIA), Kinga Ryszawa (IID),
Dagmara Suchta (11 KLG), Magdalena Woźniak (10 KLG)

opiekun i koordynator projektu: Dorota Rutka

Z okazji złotego jubileuszu MATURY 1968 w liceum spotkali się nasi absolwenci. Atmosfera była gorąca: powitania, uściski, wspomnienia. Nie zabrakło smacznego tortu i zdjęcia pamiątkowego. Komitet organizacyjny spotkania zadbał o miłe elementy wspomnień, przypominając również historię szkoły. Obecna dyrektor szkoły zaprezentowała "szkołę dzisiaj" i wręczyła uczestnikom zjazdu listy gratulacyjne. Klasa wraz z wychowawcą zapaliła lampki na grobach nieżyjących nauczycieli, a następnie świętowała w restauracji.
Rocznik absolwentów 1968 jest przykładem, że czas spędzony w szkolnych murach nie tylko był czasem trudnej, wytężonej nauki, ale także beztroskiej radości i zawierania przyjaźni na całe życie.

"Emeryci" szkolnego koła teatralnego Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią podczas uroczystości Pożegnania Absolwentów dali swój ostatni występ i pożegnali się ze społecznością szkolną.
Zapraszamy do galerii.

Kolejny raz uczniowie, nauczyciele żegnali absolwentów liceum roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość szkolna odbyła się 27 kwietnia 2018r. w Collegium Polonicum z udziałem całej społeczności szkolnej, rodzin absolwentów i zaproszonych gości. Swą obecnością na uroczystości szkolnej zaszczycili: Marcin Jabłoński - Starosta Słubicki, Amelia Szołtun - etatowy członek Zarządu Powiatu Słubickiego, Urszula Zakowicz - specjalista do spraw oświaty.
W nastroju radosnym, ale z szacunkiem dla absolwentów, wręczane były świadectwa ukończenia liceum, nagrody wyróżniającym się uczniom w nauce, konkursach, zawodach sportowych i innej aktywności na rzecz szkoły i środowiska słubickiego. Starosta Słubicki - Marcin Jabłoński wspólnie z Panią Amelią Szołtun i Marią Jaworską wręczyli absolwentom: Hubertowi Chmurzyńskiemu i Patrycji Jończyk Nagrodę Starosty. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Natalia Żwirek, wręczyła nagrodę Hubertowi Chmurzyńskiemu, w związku z przyznaniem mu przez Radę Pedagogiczną tytułu Najlepszego Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach w roku szkolnym 2017/2018.

26 kwietnia uczniowie klasy II C i II D wzięli udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Młodzież dowiedziała się, jakie wymagania stawiane są kandydatom do służby policyjnej, jak wyglądają możliwości rozwoju i kształcenia w tej formacji oraz jakie wymagania muszą spełnić, aby móc założyć policyjny mundur.
Z zainteresowaniem zwiedzili również policyjne pomieszczenia i dowiedzieli się o ich przeznaczeniu. Jednym z tematów rozmów z policjantami była także profilaktyka z zakresu handlu ludźmi.

Joomla Templates - by Joomlage.com