brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

 
II miejsce w Licealiadzie Piłki Ręcznej!

Dziękujemy i gratulujemy!

Skład drużyny:
Buka Jakub III C
Cieślak Mateusz I D
Czyżewski Mikołaj I A
Dubacki Igor III C
Hryniewicz Bartosz I D
Kalinowski Jakub I D
Krupowicz Michał I A
Lalak Cezary III C
Pazda Maksymilian III C
Ryterski Michał I A
Trojanowski Dawid I D
Zduńczyk Krzysztof II BD

Opiekun: nauczyciel w-f Paweł Rybarczyk

Ania Wysoczańska z klasy III C przeszła do następnego etapu 43. Olimpiady Języka Niemieckiego! Aby to się udało, musiała uzyskać minimum 85% poprawnych odpowiedzi!

Cieszymy się bardzo i gratulujemy!!!
8 lutego 2020 będziemy mocno trzymać kciuki podczas eliminacji ustnych, które odbędą się w Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Opiekun: nauczyciel języka niemieckiego - Marzena Górna

Wychowanie fizyczne na lodowisku?
Dlaczego nie!!! :D

Klasa I D z nauczycielem w-f Iwoną Grabowską.

Wydanie nowego Kalendarza Galerii Okno stało się tradycyjnie już okazją do podziękowań za Festiwal Nowej Sztuki LABIRYNT. Kurator festiwalu Anna Panek – Kusz oraz Tomasz Fedyszyn spotkali się z naszymi uczniami, aby podziękować za pomoc przy organizacji i przygotowaniach do festiwalu. Od 10 lat, od samego początku funkcjonowania festiwalu w Słubicach i we Frankfurcie, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach pełnią rolę wolontariuszy przy festiwalu. Dzięki przychylności dyrektor szkoły Marii Jaworskiej oraz przyjaciela festiwalu i Galerii Okno Doroty Rutki, co roku nowa grupa uczniów ma możliwość spotkania ze sztuką nowoczesną i międzynarodowym gronem artystów wystawiających swoje prace w ramach festiwalu, bezpośrednich rozmów z artystami, sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a jednocześnie organizacyjnych i technicznych. To doskonała okazja do nauki uczestniczenia w życiu kulturalnym naszego dwumiasta.

Materiał HTS Słubice tv

Kolejna odsłona "tęczowej" chemii

17 stycznia swój bal mieli również uczniowie klas drugich z wychowawczyniami Barbarą Druć i Jolantą Bałdys. W doskonałych humorach wszyscy świętowali "półmetek" nauki - teraz będzie już tylko z górki!

W sobotę 18 stycznia od godz. 9:00 do 12:00 zainteresowani uczniowie i ich rodzice mogą zasięgnąć informacji na temat przebiegu nauki, odbyć indywidualne konsultacje i zapoznać się z zasadami rekrutacji oraz warunkami przebiegu nauki w tej szkole, także po polsku.

Tego samego dnia, w sobotę 18 stycznia o godz. 12:00 w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie odbędzie się spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami polskich urzędów edukacji.
 
Zapraszamy!

Wielkimi krokami zbliża się studniówka 2020, na której już w najbliższą sobotę 18 stycznia bawić się będą tegoroczni maturzyści oraz nauczyciele.
Jak studniówka, to i tradycyjny polonez, ale żeby wyglądał pięknie i elegancko, trzeba trochę popracować ;)

Opieka i prowadzenie: nauczyciel wychowania fizycznego - Iwona Grabowska

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji zbierania materiałów opatrunkowych dla najuboższych świata "Opatrunek na ratunek" od fundacji Redemptoris Missio.

Jeszcze raz wszystkim, którzy wzięli udział w akcji - wielkie, wielkie dzięki!

"Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć..." (O. Marian Żelazek SVD)

Święta są w nas - zbieraliśmy żywność dla starszych osób w potrzebie - dziękujemy.
Samorząd Szkolny.
Opiekun Samorządu Szkolnego - Marcel Dagiel.
Joomla Templates - by Joomlage.com