brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

10 października w naszej szkole przeprowadzono prawybory parlamentarne "Młodzi głosują".

Frekwencja: 49%

Wyniki:

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 34,6%
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni 29,2%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 21,2%
KW Prawo i Sprawiedliwość 11,5%
KW Polskie Stronnictwo Ludowe 3,5%

Opiekun: Jolanta Bałdys

Wiemy, że możemy na Was liczyć! :) Dlatego zgłosiliśmy nasz udział w akcji "Opatrunek na Ratunek" - do końca października zbieramy materiały opatrunkowe dla szpitali misyjnych.
Co dokładnie zbieramy:
Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.
To już ósma akcja zbierania opatrunków fundacji Redemptoris Missio.
Więcej o akcji:
https://medycynamisjach.org/opatrunek-na-ratunek...
Więcej o fundacji:
https://medycynamisjach.org/o-fundacji
Materiały opatrunkowe prosimy dostarczać do opiekuna zbiórki - Magdaleny Zielińskiej - pedagoga szkolnego.

1 października została uruchomiona CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podsumowaliśmy akcję „Okulary dla Afryki” – jesteście niesamowici!!!
Zebraliśmy 86 par okularów, w tym 40 przeciwsłonecznych i 46 korekcyjnych.
Okulary korekcyjne bez określonej „mocy” zostały sprawdzone dzięki uprzejmości pana Ireneusza Polaka z salonu optycznego Vision Optyk – dziękujemy pięknie!
Zebrane przez nas okulary pomogą dzieciom w nauce, a dorosłym w normalnym funkcjonowaniu – bez nich nie mieliby szansy na rozwój, edukację i normalne życie w już i tak trudnej sytuacji.

Więcej szczegółów o akcji: http://okuliscidlaafryki.pl/zbiorka-okularow Okulary dla Afryki.

Agata Chmurzyńska, Lucyna Chmurzyńska, Julia Grzelak, Paulina Jania, Natalia Krutow, Martyna Prokopowicz - uczennice klasy III A i II AC naszej szkoły zostały wyróżnione i otrzymały stypendia starosty Leszka Bajona dla najlepszych uczniów Powiatu Słubickiego.
Cieszymy się bardzo, jesteśmy dumni i gratulujemy!

(zdjęcie z profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach na facebooku)

Uwaga!

Zebrania z rodzicami - czwartek 26 września:

  • klasy I - 16:30 z dyrekcją na auli, 17:00 z wychowawcami,
  • klasy III - 17:00 z dyrekcją na auli, potem z wychowawcami,
  • klasy II - 17:00 z wychowawcami

Uczniowie klas II AC i II BD razem ze swoimi wychowawczyniami Jolantą Bałdys i Barbarą Druć przez kilka dni poznawali Kraków - stare miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki, uliczki starego Kazimierza, Wawel, odwiedzili również Smoka Wawelskiego

Do matury można (i trzeba!) przygotowywać się tradycyjnie, ale można też w ten sposób - uczestnicząc w zajęciach z mikrobiologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Uczeń podczas zajęć z najnowocześniejszym mikroskopem elektronowym: - Tyle bakterii jeszcze w życiu nie widziałem!!!

16 września nasi trzecioklasiści, z wychowawcami Mariettą Szleszyńską i Marzeną Górną, uczestniczyli w Salonie Maturzystów w Szczecinie.

W piątek 13 września uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w koncercie Kamila Karmelity i wysłuchania utworów granych na mało znanym instrumencie - marimbie. Koncert poprowadził pierwszy nauczyciel Kamila Karmelity i obecnie nauczyciel muzyki w naszej szkole - Piotr Janoś. Właściwie były to dwa koncerty, aby umożliwić większej grupie młodzieży kontakt z utalentowanym, młodym, ale już wielokrotnie nagradzanym, również na świecie, muzykiem ze Słubic oraz granymi przez niego utworami.
Koncert u nas był koncertem przedpremierowym, bo w niedzielę 15 września Kamil Karmelita grał koncert w kościele NMP w Słubicach.

Joomla Templates - by Joomlage.com