brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Jak co roku, przed świąteczną przerwą wszyscy - uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, spotkaliśmy się na szkolnych Jasełkach.

W przedświątecznych nastrojach, uczniowie na lekcjach chemii tworzyli tęcze w probówkach. Trochę zabawy, trochę nauki. W każdym razie było kolorowo!

Nauczyciel chemii: Sławomira Czerniawska

Troje uczniów naszej szkoły przeszło do półfinału XVIII edycji konkursu Supermatematyk - Bartosz Łyskanowski i Mikołaj Abbas, obaj z klasy z I A oraz Martyna Prokopowicz z klasy II A.
Gratulujemy Wam i będziemy za Was trzymać kciuki podczas następnego etapu, który odbędzie się w lutym.
 
Jak co roku, również i tym razem nasi uczniowie współtworzyli Preludium Bożonarodzeniowe - śpiewali i tańczyli w różnych formacjach, pomagali organizacyjnie, ale największą grupą było szkolne koło teatralne Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią.
Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy.
 

Cały grudzień trwała zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Zielonej Górze, zainicjowana przez uczennicę klasy III A Nikolę Łączkę. W ostatni dzień przed świąteczną przerwą, Nikola zawiozła wszystkie zebrane rzeczy do potrzebujących kotów i psów w zielonogórskim schronisku. A była to nie tylko sucha i mokra karma, ale też legowiska, koce, miski, kontenerki do transportu zwierząt i zabawki - pięknie Wam wszystkim dziękujemy!
Zwierzętom w schronisku, dzięki temu, będzie z pewnością chociaż trochę łatwiej przetrwać trudniejszy, zimowy czas.

Jak co roku wielu naszych uczniów zostało wolontariuszami WOŚP i z kolorowymi puszkami zbierali na dziecięcą medycynę zabiegową.

Do słubickich puszek w tym roku wpadło ponad 184 tys. zł!

Wszystkim zaangażowanym uczniom, którzy z pewnością w niemałym stopniu przyłożyli się do zebrania tak dużej kwoty, składamy wielkie, serdeczne podziękowania!

10 stycznia 2020 odbył się drugi etap 43. Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym udział wzięli Anna Wysoczańska i Igor Dubacki, uczniowie klasy III C. Olimpiadę organizuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu. Jak co roku, olimpiadę charakteryzuje bardzo wysoki poziom. Trzymamy kciuki za Anię i Igora i życzymy im jak najwyższych wyników.

Uczeń naszego liceum Bartek Zimniak uzyskał bardzo wysoki wynik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Zajął 15 miejsce w Polsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: nauczyciel historii - Jolanta Bałdys.

16 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w konferencji "Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?"
Tematyką poruszaną podczas tego wydarzenia było: skąd się bierze hejt, jak skutecznie walczyć z mową nienawiści oraz rozwiązywać różnego rodzaju konflikty, np. za pomocą mediacji.
Oprócz uczniów obecni byli: starosta Leszek Bajon, wicestarosta Robert Włodek, poseł i wiceszef sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Bogusław Wontor oraz prelegenci – policjantka i mediator Sylwia Szary, trener transpersonalny Edyta Maliczak, adwokat Marta Tetzlaw – Dering i prokurator Adam Grochoła.
W ramach Mikołajek klasa I A wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry. Najpierw było trampolinowe szaleństwo w Parku Trampolin SkokoLoco, a później odpoczynek w kinie 3D. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili bardzo zadowoleni do domów.
Opiekunowie - wychowawczyni Iwona Grabowska i ksiądz Marcin Krechowicz.
Joomla Templates - by Joomlage.com