brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

26 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

Wyniki:

  • I miejsce: Oliwia Kopka z klasy I AC
  • II miejsce: Damian Jaworski z klasy II A
  • III miejsce: Kamila Kruszelnicka z klasy I BD
  • IV miejsce: Jakub Kozłowski z klasy I AC
  • V miejsce: Cezary Lalak z klasy II C

Wymienione osoby zostały zgłoszone do drugiego etapu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

22 lutego wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik szkolenia musiał przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, obsługę defibrylatora, a także każdy mógł uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników uzyskał certyfikat ukończenia kursu.

W ramach lekcji rozszerzonego języka niemieckiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcji niemieckojęzycznego filmu „Pamiętnik Anne Frank” oraz obejrzeli wystawę „Twoja Anne” w Kleist Forum we Frankfurcie. Zanim jednak zobaczyli film, wcześniej, na lekcji, poznali historię żydowskiej dziewczynki Anne, która podczas okupacji hitlerowskiej, ponad dwa lata ukrywała się razem z rodziną i cały ten czas opisywała w pamiętniku. To obraz holokaustu widziany oczami nastoletniej żydowskiej dziewczynki. Właśnie jej zapiski, odnalezione po wojnie i wydane w książce, stały się podstawą scenariusza filmu, a także różnorodnych działań skierowanych głównie do młodzieży, które mają na celu przeciwdziałanie ksenofobii, nietolerancji i szerzącemu się nacjonalizmowi.
Historia trzynastoletniej Anne stała się tematem kilku lekcji języka niemieckiego – przygotowujących do odbioru filmu, a także omówienia filmu już po jego obejrzeniu.

To nie były tylko lekcje „językowe”.

Realizacja: nauczyciel j. niemieckiego – Marzena Górna

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Pan Cogito... dicet", poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich.
Każdy uczestnik zgłasza 3-5 zdjęć będących ilustracją problematyki wybranego utworu Zbigniewa Herberta.
Wykonane prace powinny być inspirowane jednym, wybranym spośród podanych utworów Z. Herberta: Pan Cogito czyta gazetę, Pan Cogito a perła, Matka, Dwie krople, 17 IX.

Termin nadsyłania prac: 18 marca 2019.
Wręczenie nagród odbędzie się 28 marca 2019 roku podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

>>> Szczegóły, karta zgłoszenia <<<

Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim "Pan Cogito... dicet", poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich.
Każdy uczestnik powinien przygotować dwa utwory: jeden wiersz i fragment prozy poetyckiej.
Zgłoszenia do 15 marca.
Konkurs odbędzie się 22 marca 2019 na auli Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.

>>> KARTA ZGŁOSZENIA <<<

19 lutego 2019 na teren przy naszej szkole wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęła się budowa Sali gimnastycznej. Ważne informacje o przyszłej sali gimnastycznej z profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach:

Zaczęło się! Na teren przy słubickim ogólniaku wjechał ciężki sprzęt. Tuż obok Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach ruszyła budowa nowoczesnej sali gimnastycznej!
Pamiętacie, kiedy w styczniu, podczas zawarcia umowy na budowę sali pisaliśmy, że nie możemy się doczekać pierwszego wbicia łopaty? No to się doczekaliśmy! Wprawdzie nie była to łopata, ale potężna łyżka koparki, która przygotowuje teren pod fundamenty, ale to chyba nawet lepiej... Pierwszy etap budowy ma trwać dziewięć miesięcy, a jego efektem będzie stan surowy otwarty.
Przypomnijmy: nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 x 40,4 oraz 10,7 m (wysokość). Zmieści się w niej 500 osób. Obiekt naszpikowany będzie nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdzie się tu szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecza wraz z szatniami.
- Będzie można pograć tu w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet uprawiać judo. A co najważniejsze, obiekt nie będzie służył wyłącznie uczniom ogólniaka - mówi dyrektor szkoły Maria Jaworska.
- Korzystać będą z niego mogli uczniowie także innych słubickich szkół oraz wszyscy mieszkańcy. Budynek będzie pełnić też funkcję sali widowiskowej, gdzie będą mogły odbywać się np. koncerty - dodaje starosta Leszek Bajon.
Trzymamy kciuki za kolejne etapy prac!

Materiał Telewizji Regionalnej HTS Słubice:
https://www.slubice.tv/wiadomosci/7976,ruszyla-budowa-sali-gimnastycznej-przy-slubickim-o?fbclid=IwAR0Y5Bxrb6lFqxNmUaVR_wqTpKg1qvVLDsMyy9C5dKSG-2zCKdBSUU5AnKc

18 lutego 2019 odbył się szkolny Konkurs o Układzie Okresowym Pierwiastków Chemicznych. W potyczkach brały udział 3-osobowe drużyny z prawie wszystkich klas. Największą wiedzą (i szczęściem )wykazali się uczniowie klasy IIId : Emilka Abrahamyan, Weronika Szmyt i Hubert Bąkowski. To oni zdobyli nagrody za pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska

Z inicjatywy Anny Panek-Kusz, kurator Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT oraz Galerii Okno przy SMOK w Słubicach, 14 lutego odbyło się spotkanie podsumowujące to międzynarodowe wydarzenie artystyczne. Na spotkanie zaproszono osoby, które przyczyniły się do lepszego i sprawniejszego przygotowania festiwalu. Podziękowania oraz Kalendarz Galerii Okno zostały wręczone dyrektor szkoły Marii Jaworskiej, Dorocie Rutce, koordynatorce udziału uczniów w tym przedsięwzięciu, a przede wszystkim uczniom, którzy jako wolontariusze pomagali przygotować wystawy i wydarzenia festiwalowe.
Zdjęcia z przygotowań Festiwalu Nowej Sztuki LABIRYNT.
Koordynator udziału uczniów w festiwalu: Dorota Rutka

13 lutego 2019 naszą szkołę odwiedzili chemicy z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Od wielu lat współpracujemy z tą placówką, wspierającą edukację przyrodniczą młodzieży. Warsztaty chemiczne zostały przeprowadzone dla naszych uczniów oraz zaproszonych gimnazjalistów. Oprócz ciekawych i samodzielnie wykonywanych doświadczeń chemicznych, prowadzący zaprezentowali spektakularne i wybuchowe pokazy chemiczne. Prowadzącym z Centrum Chemii w Małej Skali nie brakowało chętnych pomocników.
W warsztatach i pokazach chemicznych, oprócz licealistów, wzięli udział również uczniowie z Gimnazjum nr 1, pod opieką Roberta Ratajczaka (nasz absolwent) oraz uczniowie Gimnazjum nr 2, pod opieką Aleksandry Saneckiej-Bugaj (także naszej absolwentki).

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska

Już po Studniówce, teraz TYLKO ;) trzeba „wziąć się w karby” i zdać maturę.
Możliwie jak najlepiej!

W poniedziałek, maturzyści i ich rodzice przygotowujący Studniówkę, zaprosili całą społeczność szkoły na przepyszny i sycący poczęstunek – nikt nie mógł powiedzieć, że głodny wyszedł ze szkoły. Przepyszny, „prawdziwy” chleb, a do tego różnego rodzaju mięsiwa i smalec, albo coś na słodko – domowe ciasta.

Dziękujemy!!!

Cytujemy za Starostwem Powiatowym w Słubicach:
„To był dopiero polonez!
- Byłam na wielu balach studniówkowych, ale taniec w waszym wykonaniu zrobił na mnie szczególne wrażenie - nie kryła podziwu Maria Jaworska, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, którego uczniowie ostatnich klas mają dziś swoją studniówkę.
- Bawcie się tak, aby ten bal zapamiętać na zawsze - dodała pani dyrektor, przekazując głos staroście Leszkowi Bajonowi, który wraz ze swoim zastępcą Robertem Włodkiem był gościem naszych tegorocznych maturzystów.
- Nie mogło mnie tu nie być, tym bardziej, że sam jestem absolwentem tej szkoły! A pani dyrektor była moją wychowawczynią... - wspominał Leszek Bajon.
- Za chwilę przyjdzie taki czas, że nic nie będziecie musieli, a wszystko będziecie mogli. Dlatego bardzo bym chciał, abyście po studiach zostali w naszym powiecie i, wspierani swoją inteligencją, działali na rzecz naszych mieszkańców - mówił starosta, życząc zabawy do samego rana.
- Na swojej studniówce bawiłem się do 7 rano. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie - śmiał się, wznosząc toast za pomyślność naszych absolwentów.
Do życzeń dołączamy się i my! Dziękując za zaproszenie, odwdzięczamy się obszerną galerią zdjęć. Można się oznaczać!”

Link do materiału Starostwa Powiatowego w Słubicach i załączonego albumu zdjęć ze studniówki

Materiał HTS Słubice z przygotowań do Studniówki

Materiał HTS Słubice ze Studniówki

Joomla Templates - by Joomlage.com