brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Uczniowie klasy I A z wychowawcą Iwoną Grabowską wybrali najlepszy sposób na integrację i wzajemne poznanie się - spływ kajakowy piękną rzeką Pliszką. Pogoda dopisała, a klasa wykazała się KLASĄ! To nic, że nie zawsze i nie od razu wszystko wychodziło! Spokój, ale i reagowanie śmiechem na wszelkie trudności w pokonywaniu naturalnych przeszkód na rzece rozładowywało napięcie i pomagało w niejednej sytuacji.
Ta klasa z pewnością lepiej już się zna!

PLANY LEKCJI DLA LICEUM  DLA DOROSŁYCH DOSTĘPNE >>>> TUTAJ <<<<

Grupa naszych uczniów coraz intensywniej przygotowuje się do kolejnej edycji polsko-niemiecko-izraelskiego projektu Building Bridges. Licealiści mieli już okazję spotkać się i trochę poznać z niemiecką grupą, z którą już 16 października poleci na 10 dni do Izraela.
Opiekun i koordynator projektu - Dorota Rutka

Udało się! Mamy kolejne setki tysięcy na budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku!

Dosłownie kilka minut temu dotarła do nas wspaniała wiadomość z Zielonej Góry!
Podczas dzisiejszej sesji sejmiku wojewódzcy radni przyznali naszemu powiatowi 500 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy słubickim liceum!
Przypomnijmy, że to już kolejny „prezent” od województwa, które pod koniec ubiegłego roku przyznało milion złotych. Dzięki temu w styczniu budowa sali ruszyła na całego. Efekty?
Spójrzcie na zdjęcie: budynek został już pokryty dachem. Trzymamy kciuki za następne etapy!
‼ Trzeba tu podkreślić szczególną wagę działań wojewódzkiej radnej Marii Jaworskiej oraz członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego, którzy zarówno w poprzedniej, jak i obecnej kadencji, skutecznie zabiegali o tę inwestycję. Dziękujemy!

Przypominamy!
 
Trwa zbiórka używanych okularów, którą zainicjowała fundacja Okuliści dla Afryki.
Zbieramy okulary korekcyjne tzw. zwykłe plusy i minusy (nie cylindryczne) oraz okulary przeciwsłoneczne. Kompletne, nie porysowane (zwłaszcza w centrum), umyte wodą z płynem do naczyń i zapakowane w zwykły woreczek foliowy, tzw. śniadaniowy. Możliwie z opisem: OP... (oko prawe), OL... (oko lewe).
 
Okulary można zostawiać na dole przy szatni lub w bibliotece szkolnej.
Zbiórkę zakończymy w poniedziałek 16 września.

Więcej o akcji na: www.okuliscidlaafryki.pl

Tradycją naszej szkoły są zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. W ciągu pierwszych dni nowego roku szkolnego Magdalena Zielińska - pedagog szkolny - przeprowadziła takie zajęcia, umożliwiając wszystkim "pierwszakom" i ich wychowawcom lepsze, wzajemne poznanie się.

Jak co roku reprezentacja naszej szkoły, wraz ze sztandarem, wzięła udział w obchodach rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W tym roku były to obchody wyjątkowe, bo osiemdziesiąte. Uroczystość miała miejsce na terenie byłego obozu pracy w Świecku.

Jeszcze do niedawna trwały wakacje, ale budowa sali gimnastycznej przy naszej szkole nie miała przerwy!
Budynek jest już pod dachem!
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia w nadchodzących miesiącach, a szczególnie uczniom klas pierwszych i nowym nauczycielom dobrego znalezienia się w naszej szkole, wśród nowych koleżanek i kolegów.
Niech ten rok przyniesie nam wszystkim sporo radości i sukcesów.

W dniu 16.08.2019 szkoła będzie nieczynna. 

Joomla Templates - by Joomlage.com