brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Aleksandra Woźniak z klasy III D została wyróżniona w III Międzyszkolnym Konkursie na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Bełchatowie.

Więcej na:
http://www.zsherbert.pl/PDFY/konkursy/Wyniki.pdf

Gratulujemy!

Cytujemy tłumaczenie Oli:
Aleksandra Woźniak

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH I KLASYFIKACYJNYCH

DLA SŁUCHACZY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH

SEMESTR

PRZEDMIOT

DATA

PIERWSZY

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 11:20

JĘZYK NIEMIECKI

10.02.2019 GODZ. 11:20

BIOLOGIA

12.02.2019 GODZ. 11:50

FIZYKA

15.02.2019 GODZ. 8:00

HISTORIA

9.02.2019 GODZ. 8:00

JĘZYK POLSKI

10.02.2019 GODZ.8:00

CHEMIA

13.02.2019 GODZ. 8:55

TRZECI

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 8:00

JĘZYK NIEMIECKI

10.02.2019 GODZ. 8:00

HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO

9.02.2019 GODZ. 11:20

JĘZYK POLSKI

9.02.2019 GODZ. 13:00

PIĄTY

JĘZYK NIEMIECKI

9.02.2019 GODZ. 11:20

MATEMATYKA

9.02.2019 GODZ. 8:00

11 stycznia 2019r. Ania Wysoczańska z II C wzięła udział w okręgowym, pisemnym etapie Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z Poznania, a następnie zakwalifikowała się do etapu ustnego, który odbędzie się 9 lutego w Poznaniu.
Gratulujemy, mocno trzymamy kciuki i życzymy bardzo dobrego wyniku!

11 stycznia 2019 w Galerii OKNO (SMOK) odbył się wernisaż wystawy fotografii, luksografii i collage’y fotograficznych, ilustrujących tegoroczny kalendarz. Wśród członków grupy fotograficznej AKFA jest uczennica klasy IIa – Klaudia Kwiecińska, której prace znalazły się również na wystawie i w kalendarzu.
Gratulujemy Klaudii talentu fotograficznego.
Dziękujemy za zaproszenie na wystawę - z przyjemnością wzięliśmy w niej udział.

Tak się bawi, tak się bawi ... IIa i IIc
To, co się działo na połowinkach klas IIa i IIc nie da się opisać słowami. Przepiękne sukienki, eleganckie garnitury, „francja elegancja” ;) Do tego pyszne jedzenie, muzyka porywająca do wspólnej zabawy i doskonałe humory drugoklasistów. Ten wieczór na pewno wszyscy będziemy pamiętać przez długie lata.
Wychowawczynie Marzena Górna i Marietta Szleszyńska zapraszają do galerii

Słubickie Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta uzyskało tytuł "Brązowej Szkoły 2019". Oznacza to, że jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019. Jednocześnie zajmuje 19 miejsce w Rankingu Liceów 2019 województwa lubuskiego (na ponad 100 liceów w województwie). Jest to sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych.

Materiał telewizji HTS

Radość wielka, uśmiechnięte twarze licealistów, nauczycieli no i dyrektora.
11 stycznia 2019 r. została podpisana umowa na wykonanie inwestycji: "Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach".
Szkoła zgłaszała, od wielu lat, potrzebę wzbogacenia infrastruktury sportowej. Dyrektora wspierali w tych zabiegach nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów.
W 2015 roku Burmistrz Słubic zatwierdził lokalizację inwestycji, w 2016 Starosta Słubicki zakupił i zatwierdził projekt budowlany oraz uzyskał pozwolenie na budowę.
Trzykrotnie składany był wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji - wynik negatywny. Wniosek będzie powtórzony teraz gdy rozpocznie się budowa, jest większa szansa na dofinansowanie.
Zarząd Powiatu Słubickiego podjął decyzję budujemy. Pani Marszałek, Zarząd Województwa Lubuskiego, Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego uznali, że w Słubicach potrzebna jest sala gimnastyczna. Powiat Słubicki na ten cel otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych z Sejmiku Województwa lubuskiego.
W imieniu własnym, społeczności szkolnej, dziękuję Panu Leszkowi Bajonowi - Staroście Powiatu Słubickiego, Panu Włodkowi Robertowi - Wicestaroście Powiatu Słubickiego, Panu Marcinowi Jabłońskiemu - Członkowi Zarządu Sejmiku Lubuskiego za wsparcie, potrzebną i trafną decyzję.
Sala ma służyć młodzieży szkół ponadpodstawowych Słubic. Każda jednostka oświatowa Powiatu Słubickiego ma podobne potrzeby dotyczące bazy sportowej jak liceum słubickie.
Sala która powstanie ma wymiary: 18,5mx40,7mX10,7m. Można tam będzie zainstalować boiska do gier zespołowych: siatkówki, koszykówki, tenisa, badmintona, judo, gimnastyki i akrobatyki sportowej.
Społeczność szkolna liceum słubickiego cieszy się z dobrej decyzji Starosty Słubickiego i wsparcia finansowego Sejmiku Lubuskiego.
DZIĘKUJEMY

7 grudnia 2018, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W grupie 107 uczniów z województwa lubuskiego, którzy na rok szkolny 2018/2019 otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów, znalazł się nasz uczeń - Maciej Lendzion z klasy III A.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Całość materiału i zdjęcia

Już za chwilę wszyscy spotkamy się ze swoimi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale już dzisiaj uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na naszych szkolnych jasełkach, przygotowanych przez klasę I AC, pod „batutą” swojej wychowawczyni Barbary Druć. Niektórzy wykazali się talentami aktorskimi – ksiądz Wojtek – brawo!
Wigilijne tradycje i zwyczaje, kolędy i trochę śmiechu – miło jest tak wejść w świąteczny nastrój i zabrać go do naszych domów.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych świąt w miłej, rodzinnej atmosferze
oraz spełnienia najskrytszych marzeń w zbliżającym się wielkimi krokami Nowym Roku. Niech nadchodzący 2019 będzie dobrym rokiem!

Na ostatniej przed świętami lekcji chemii trochę luzu i zabawy w posrebrzanie "bombek" - małych kolbek i probówek.
Grupy uczniów z klas "chemicznych" wykonując tzw. próbę Tollensa przygotowały ozdoby na świąteczny stroik.
Na zdjęciu część kl. III D
Życzymy miłych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

Joomla Templates - by Joomlage.com