brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

9 grudnia klasa II BD wybrała się na wycieczkę do Berlina. Wśród wielu atrakcji najważniejszym był jarmark bożonarodzeniowy
Opiekunami wycieczki byli Jolanta Bałdys i Władysław Maniewski.
I C na pierwszej wspólnej wycieczce. Było coś dla ciała (szaleństwa w parku trampolin) i coś dla ducha (seans filmowy). Nie zabrakło i akcentu naukowego - warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków.
Było suuuper!
Opiekunowie: wychowawczyni - Sławomira Czerniawska oraz Iwona Grabowska.

Dominika Kołyszko i Julia Łukaszewicz stypendystkami Prezesa Rady Ministrów!

W poniedziałek 9 grudnia dwie nasze uczennice - Dominika Kołyszko z klasy II AC i Julia Łukaszewicz z klasy III C zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Jesteśmy dumni, cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Zanim odbyły się pierwsze Miejskie Mikołajki, nasi uczniowie pomagali w ich przygotowaniach.
Tym samym pomagali Fundacji Pomagamy :D
Opiekun: Magdalena Zielińska.
Coraz bliżej święta! Mikołaj też u nas był i świątecznymi pierniczkami częstował uczniów i nauczycieli zajętych zdobieniem korytarzy szkolnych. Jeszcze tylko dwa tygodnie nauki do przerwy świątecznej!
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Niedawno zakończyła się 10 edycja polsko-niemiecko-izraelskiego projektu Building Bridges. Już dziesięć grup naszych uczniów wyjeżdżało do Izraela i w ramach rewizyty gościło w swoich domach izraelskich uczniów. Stałą zasadą jest udział dziesięciorga uczestników z każdej nacji, więc w ciągu dziesięciu spotkań, około 100 uczniów naszej szkoły miało możliwość poznać, a nawet zaprzyjaźnić się z izraelskimi rówieśnikami. Sam projekt istnieje już 20 lat, a z nami od 2006 roku. W tym czasie spotkało się ponad 400 uczniów - polskich z naszej szkoły, arabskich i żydowskich z Izraela oraz niemieckich z Frankfurtu, którzy mieli okazję zbudować most pomiędzy czterema narodami z trudnymi doświadczeniami historycznymi i politycznymi, a także o innej kulturze, religii, zwyczajach i sposobie bycia.

Wyniki szkolnego, międzyklasowego konkursu wiedzy o aids i hiv, przeprowadzonego 3 grudnia 2019 r. w związku ze Światowym Dniem Walki z Aids.
 
I miejsce - klasa II AC (Oliwia Kopka, Michalina Mikołajczyk) 15pkt.
II miejsce - klasa I E (Weronika Mieczkowska, Bartłomiej Zimniak) 14 pkt.
III miejsce - klasa II BD (Kinga Świder, Kacper Jastrząb) 13pkt.
 
Gratulujemy zwycięzcom!
3 grudnia uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju spotkaniach, prelekcjach, dyskusjach i projekcjach filmów. Tegorocznym tematem głównym były używki i negatywne skutki ich stosowania. Zaproszone do szkoły przedstawicielki Sanepidu wykonywały m.in pomiary stężenia tlenku węgla (czadu) w wydychanym z płuc zainteresowanych licealistów powietrzu. Można było przejść się w tzw. narkogoglach.
Dodatkowo, na długiej przerwie, można było poczęstować się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów.
W kilku salach odbywały się również:
- spotkania z panem Parzyjagłą na temat honorowego krwiodawstwa,
- "Podróżuj z głową" - wykład o profilaktyce chorób na które jesteśmy narażeni podczas podróży po świecie,
- filmik "Brałam dopalacze" - rozmowa-wywiad z byłą uzależnioną.
Jednym z elementów akcji profilaktycznej w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki był konkurs na plakat "Rzuć palenie!"
Zapraszamy do galerii Waszych prac.

18 listopada delegacja naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej prezentacji 3. części polsko-niemieckiego podręcznika do historii „Europa. Nasza historia ”. Uroczystości odbyły się w partnerskiej szkole, w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. Zaproszeni goście, to nie tylko polscy i niemieccy nauczyciele, eksperci, historycy, twórcy podręcznika oraz wydawcy wersji polskiej i niemieckiej, ale również przedstawiciele władz oświatowych z obu stron Odry – Iwona Michałek - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, Britta Ernst – Minister Kształcenia, Młodzieży i Sportu Brandenburgii oraz prof. dr Aleksander Lorz – Minister Nauki i Kultury Hesji. Nie zabrakło również sporej reprezentacji uczniów.

Joomla Templates - by Joomlage.com