brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach informuje, że jeśli nie dojdzie do porozumienia oświatowych związków zawodowych ze stroną rządową, pracownicy szkoły rozpoczną akcję strajkową polegającą na powstrzymaniu się od świadczenia pracy w poniedziałek 8. kwietnia 2019r. o godz. 8:00 do odwołania.

Maria Jaworska

4 kwietnia 2019r. osiem uczennic, pod opieką nauczycielki Jolanty Bałdys, wybrało się do Berlina, aby wziąć udział w Symulacji Posiedzenia Parlamentu Europejskiego.
Podczas pobytu, uczennice uczestniczyły w spotkaniu zapoznawczym z niezależną organizacją młodzieżową Junge Europäische Bewegung e.V., wysłuchały prezentacji o Unii Europejskiej, a po części teoretycznej udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, gdzie w budynku Komisji Europejskiej w Berlinie (Europäisches Haus Berlin) zwiedziły wystawę Erlebnis Europa (Doświadczyć Europy). Na zakończenie, wspólnie z pozostałymi uczestnikami spotkania, uczennice udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, a następnie Pomnika Holokaustu i placu Poczdamskiego z pozostałościami Muru Berlińskiego.
Kontynuacja projektu nastąpi 9 maja 2019 r. w Dzień Europy.

Opiekun: Jolanta Bałdys – nauczyciel historii i WOS

25 marca delegacje wszystkich klas zmagały się z różnymi zadaniami językowymi, gramatycznymi, frazeologicznymi, itp. konkursu polonistycznego "Koniec i bomba, kto nie przyszedł ten trąba"

28 marca nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Zbigniew Herbert po raz kolejny stał się bohaterem tego dnia. Uroczystość uświetniły recytacje zwycięzców konkursu recytatorskiego. Nie zabrakło również nagród i dyplomów dla uczestników konkursów herbertowskich- literackiego, plastycznego, fotograficznego. Docenieni zostali także zwycięzcy konkursów matematycznych, geograficznych, polonistycznych. Podsumowaniem gali herbertowskiej był, zgodnie z tradycją szkoły, występ Drewnianego pudełka zwanego wyobraźnią. Słodkie herbertniki smakowały tego dnia szczególnie dobrze! Jesteśmy dumni, że to właśnie Książę poetów, Zbigniew Herbert jest naszym patronem.

Do 29 marca 2019r.,przyjmujemy podania kandydatów do klasy 9 (po szkole podstawowej) lub klasy 10 (po gimnazjum) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

6 kwietnia 2019 r. o godz. 11:00 kandydaci, którzy złożą podania, spotkają się w Zespole Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach na teście z języka niemieckiego.

Herbertowski konkurs recytatorski już na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Tak było i w tym roku. 22 marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych po raz kolejny zmierzyli się z trudną, ale piękną poezją Zbigniewa Herberta. Dojrzałe i świadome interpretacje tekstów poety zachwyciły jury. Pochwałom nie było końca. W trakcie obrad komisji oczywiście nie zabrakło słynnych już herbertników i innych słodkości!

I miejsce - Dominika Szelkowska, Gimnazjum nr 2 w Słubicach,
II miejsce - Wiktoria Kawał, Szkoła Podstawowa w Białkowie,
III miejsce - Sabina Kusz, Szkoła Podstawowa w Kunowicach.

Nagrody i podziękowania dla laureatów konkursu i ich opiekunów zostały wręczone 28 marca podczas uroczystości Dnia Patrona naszej szkoły.

WYNIKI XVIII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS GIMNAZJLNYCH

1 marca odbyła się ostatnia edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas gimnazjalnych.
Przedstawiamy wyniki konkursu:

  • I miejsce- Cyprian Jurkowski – Gimnazjum Nr 1 w Słubicach
  • II miejsce- Franciszek Moszczuk- Gimnazjum Nr 1 w Słubicach
  • III miejsce- Bartłomiej Zimniak- Gimnazjum Nr 2 w Słubicach


W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Słubicach.

Gratulujemy!!!

 

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
MATEMATYCZNY TRIATHLON

Konkurs odbył się 1 marca 2019. Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów z ośmiu szkół podstawowych powiatu słubickiego.
Oto, jak przedstawiają się wyniki konkursu.

  • Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ LOGICZNYCH I ŁAMIGŁÓWEK otrzymuje Mikołaj Czyżewski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słubicach
  • Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ LICZBOWYCH otrzymuje Mikołaj Abbas ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Słubicach
  • Tytuł MISTRZ ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ GEOMETRYCZNYCH otrzymuje Michalina Bielecka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słubicach

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

I miejsce Maja Bałuszek- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu
II miejsce Oliwia Grudzińska- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu
III miejsce Bartosz Bąk- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Banacha w Żaganiu


Gratulujemy!

Luty obfitował w sportowe zmagania – 8 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej w Kowalowie, 11 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej w Rzepinie i 27 lutego Mistrzostwa Powiatu w Piłce siatkowej w Starościnie.
We wszystkich trzech rywalizacjach reprezentacje naszych chłopaków zajęły II miejsce.

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy!

Opiekun: nauczyciel w-f – Lucyna Sierbin

Joomla Templates - by Joomlage.com