brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

19 października delegacja z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z siostrzeńcem Zbigniewa Herberta, Rafałem Żebrowskim, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. "Spotkanie z późnym siostrzeńcem Pana Cogito" dostarczyło, zarówno nauczycielom jak i uczniom, wielu wrażeń, zaowocowało inspirującą rozmową z panem Żebrowskim oraz stało się inspiracją do dyskusji.
Dziękujemy Panie Rafale za spotkanie!!!

13 i 14 października, w weekend, odbyło się w naszej szkole szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zorganizowane było w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Uczestnikami szkolenia, między innymi, było dwoje naszych uczniów i jedna z nauczycielek. Wszyscy mogli, a nawet wszyscy musieli, przećwiczyć w praktyce, np. resuscytację krążeniowo-oddechową, a także wszyscy zapoznali się z przenośnym defibrylatorem AED. Okazało się, że obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta i każdy może sobie z nią poradzić.

12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas III C i III D, z pomocą kolegów i koleżanek z klas pierwszych i drugich, przygotowali program artystyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. W programie nie zabrakło humoru, tańca i śpiewu.

12 października przy Parafii Świętego Ducha w Słubicach, z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowany został konkurs historyczny. W konkursie naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Maksymilian Pazda z klasy II C, Ewa Szoja z kl. II C i Krzysztof Pokrzywiec z kl. I A.
Maksymilian Pazda zajął II miejsce w konkursie, a Ewa Szoja III miejsce.
Gratulujemy!

Opiekun uczniów: Jolanta Bałdys – nauczyciel historii.

Uczniowie klas pierwszych na wycieczce w Poznaniu - było dachowanie w symulatorze, udzielanie pierwszej pomocy, ćwiczenie refleksu, a także pieczenie rogali świętomarcińskich...

Dzisiaj, 8 października, odbyły się u nas w szkole prawybory na burmistrza Słubic.
Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka, wyniosła 69%.

Wyniki:
1. Mariusz Piotr Olejniczak - 47%
2. Maja Sylwia Pszczołowska- Mizerska - 23%
3. Mariusz Dubacki - 21%
4. Tomasz Janusz Pisarek - 8%
Panu Olejniczakowi serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Jolanta Bałdys

W dniu dzisiejszym w naszym liceum odbyły się prawybory na burmistrza Słubic. Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka, wyniosła 69%. Wyniki:
1. Mariusz Piotr Olejniczak - 47%
2. Maja Sylwia Pszczołowska- Mizerska - 23%
3. Mariusz Dubacki - 21%
4. Tomasz Janusz Pisarek - 8%
Panu Olejniczakowi serdecznie gratulujemy i życzymy podobnego wyniku za dwa tygodnie.

6 października młodzież naszej szkoły wraz z księdzem katechetą Wojciechem Żabińskim uczestniczyła w ogólnopolskim spotkaniu młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie - STADION MŁODYCH. Oprócz koncertów znanych muzyków i wspólnej mszy świętej na stadionie, nie zabrakło też czasu na zwiedzanie stolicy.

3 i 4 października delegacja naszej szkoły wzięła udział w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Herbertowskich w Gdańsku. Podczas uroczystości szczególnie wyróżniający się nauczyciele zostali odznaczeni medalem Komisji Edukacji Narodowej – z naszej szkoły Iwona Grabowska. To już siódmy medal KEN w naszej szkole!
Podczas uroczystości również dyrektorzy wszystkich szkół im. Zbigniewa Herberta otrzymali pamiątkę z jubileuszowego zjazdu.
Oprócz uroczystej gali, uczestnicy zjazdu mieli możliwość zwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności oraz najciekawszych miejsc Gdańska.
Wieczorem, w Teatrze Szekspirowskim, wszyscy uczestnicy zjazdu wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów goszczącego XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.
Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół to również tradycyjne spotkanie nauczycieli i dyrektorów szkół, których patronem jest Zbigniew Herbert, podczas którego podsumowuje się trwający zjazd, ale również omawia plany kolejnych spotkań. Spotkanie, jak zwykle, poprowadził prezes Stowarzyszenia Klubu Herbertowskich Szkół – Wojciech Józef Kalicki i oczywiście nie zabrakło honorowego gościa, siostrzeńca Zbigniewa Herberta – profesora Rafała Żebrowskiego.

We wtorek, 2 października odbyły się u nas wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jednocześnie, spośród grona nauczycieli, uczniowie wybierali opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.

Rezultaty wyborów:

Samorząd Uczniowski: Zofia Nowak, Michał Wroniewicz, Lucyna Chmurzyńska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Marcel Dagiel
Rzecznik Praw Ucznia: Jolanta Bałdys

Uczniowie naszej szkoły pożegnali swojego kolegę, ucznia klasy II A, Jakuba Czaka, który wyjeżdża na olimpiadę do Buenos Aires.
Wszyscy mocno trzymamy za Jakuba kciuki. Życzymy powodzenia!!!

Joomla Templates - by Joomlage.com