brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Agata Chmurzyńska, Lucyna Chmurzyńska, Julia Grzelak, Paulina Jania, Natalia Krutow, Martyna Prokopowicz - uczennice klasy III A i II AC naszej szkoły zostały wyróżnione i otrzymały stypendia starosty Leszka Bajona dla najlepszych uczniów Powiatu Słubickiego.
Cieszymy się bardzo, jesteśmy dumni i gratulujemy!

(zdjęcie z profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach na facebooku)

Uwaga!

Zebrania z rodzicami - czwartek 26 września:

  • klasy I - 16:30 z dyrekcją na auli, 17:00 z wychowawcami,
  • klasy III - 17:00 z dyrekcją na auli, potem z wychowawcami,
  • klasy II - 17:00 z wychowawcami

Uczniowie klas II AC i II BD razem ze swoimi wychowawczyniami Jolantą Bałdys i Barbarą Druć przez kilka dni poznawali Kraków - stare miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki, uliczki starego Kazimierza, Wawel, odwiedzili również Smoka Wawelskiego

Do matury można (i trzeba!) przygotowywać się tradycyjnie, ale można też w ten sposób - uczestnicząc w zajęciach z mikrobiologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Uczeń podczas zajęć z najnowocześniejszym mikroskopem elektronowym: - Tyle bakterii jeszcze w życiu nie widziałem!!!

16 września nasi trzecioklasiści, z wychowawcami Mariettą Szleszyńską i Marzeną Górną, uczestniczyli w Salonie Maturzystów w Szczecinie.

W piątek 13 września uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w koncercie Kamila Karmelity i wysłuchania utworów granych na mało znanym instrumencie - marimbie. Koncert poprowadził pierwszy nauczyciel Kamila Karmelity i obecnie nauczyciel muzyki w naszej szkole - Piotr Janoś. Właściwie były to dwa koncerty, aby umożliwić większej grupie młodzieży kontakt z utalentowanym, młodym, ale już wielokrotnie nagradzanym, również na świecie, muzykiem ze Słubic oraz granymi przez niego utworami.
Koncert u nas był koncertem przedpremierowym, bo w niedzielę 15 września Kamil Karmelita grał koncert w kościele NMP w Słubicach.

Uczniowie klasy I A z wychowawcą Iwoną Grabowską wybrali najlepszy sposób na integrację i wzajemne poznanie się - spływ kajakowy piękną rzeką Pliszką. Pogoda dopisała, a klasa wykazała się KLASĄ! To nic, że nie zawsze i nie od razu wszystko wychodziło! Spokój, ale i reagowanie śmiechem na wszelkie trudności w pokonywaniu naturalnych przeszkód na rzece rozładowywało napięcie i pomagało w niejednej sytuacji.
Ta klasa z pewnością lepiej już się zna!

PLANY LEKCJI DLA LICEUM  DLA DOROSŁYCH DOSTĘPNE >>>> TUTAJ <<<<

Grupa naszych uczniów coraz intensywniej przygotowuje się do kolejnej edycji polsko-niemiecko-izraelskiego projektu Building Bridges. Licealiści mieli już okazję spotkać się i trochę poznać z niemiecką grupą, z którą już 16 października poleci na 10 dni do Izraela.
Opiekun i koordynator projektu - Dorota Rutka

Udało się! Mamy kolejne setki tysięcy na budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku!

Dosłownie kilka minut temu dotarła do nas wspaniała wiadomość z Zielonej Góry!
Podczas dzisiejszej sesji sejmiku wojewódzcy radni przyznali naszemu powiatowi 500 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy słubickim liceum!
Przypomnijmy, że to już kolejny „prezent” od województwa, które pod koniec ubiegłego roku przyznało milion złotych. Dzięki temu w styczniu budowa sali ruszyła na całego. Efekty?
Spójrzcie na zdjęcie: budynek został już pokryty dachem. Trzymamy kciuki za następne etapy!
‼ Trzeba tu podkreślić szczególną wagę działań wojewódzkiej radnej Marii Jaworskiej oraz członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego, którzy zarówno w poprzedniej, jak i obecnej kadencji, skutecznie zabiegali o tę inwestycję. Dziękujemy!

Joomla Templates - by Joomlage.com