brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

28 września 2018 r. odbyła się XX Golicka Mila, w której wzięła udział również reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Dominik Czubiński, Aleksandra Grzeszczak, Julia Kozova, Patryk Kowalski, Weronika Maliczak, Paulina Mieczkowska, Maciej Mizerski, Dorian Nowicki, Bartosz Opszalski, Maksymilian Pazda, Filip Pietrow, Dawid Wojtczak.
Na podium stanęli:
miejsce II - Julia Kozova, kl. II C;
miejsce II - Maksymilian Pazda, kl. II C;
miejsce III - Patryk Kowalski, kl. II C;
miejsce IV - Dawid Wojtczak, kl. I BD;
miejsce VI - Aleksandra Grzeszczak, kl. II A
W ostatnim biegu bezkonkurencyjny był Dorian Nowicki, z kl. III C, który zajął I miejsce!
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i reprezentowanie naszej szkoły, a zwycięzcom gratulujemy!
Opiekun: Lucyna Sierbin

"Z mitami nam do twarzy" - taki temat mógłby dziś być zapisany w zeszytach I AC. Uczniowie prezentowali swoje wizje mitów i ich uniwersalny przekaz.

Liczna grupa młodzieży z naszej szkoły zapragnęła wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym, jakim niewątpliwie jest musical "Skrzypek na dachu". Nikogo nie zniechęciło to, że w Słubicach byliśmy po północy, a następnego dnia trzeba było iść do szkoły! Nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami, po czym pełni zachwytu dzieliliśmy się wrażeniami w drodze powrotnej.
Już planujemy kolejny wyjazd!

Nie samą nauką żyje maturzysta! Szczególnie, jeśli jest na rozszerzeniu z języka polskiego! Ostatnio, zainspirowani młodopolską poezją zaczęli tworzyć impresjonistyczne dzieła malarskie!

Galeria prac w gabinecie nr 2.

Klasa I B, z wychowawcą Jolantą Bałdys, już po pierwszej, integracyjnej wycieczce. Tym razem był to wyjazd pociągiem do Zielonej Góry, seans filmowy i trochę więcej czasu na rozmowy, niż tylko podczas przerw w szkole.

Oto laureaci

  • I miejsce - Katarzyna Szturomska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubsku
  • II miejsce - Natalia Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.
  • III miejsce - Weronika Leszczyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

GRATULUJEMY!!!

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 25 października.

We wtorek 18 września uczniowie klas trzecich wybrali się na Salon Maturzystów, który odbył się na Uniwersytecie Szczecińskim. Maturzyści brali udział wykładach podczas których przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przedstawiali prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. W przerwie między wykładami uczniowie mieli okazję zwiedzić targi edukacyjne i zapoznać się z ofertą uczelni ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy. O godzinie 13:00 wszyscy udali się do auli, w której dwugodzinny wykład poprowadził Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów, prowadzi największy fanpage dla maturzystów w Polsce. Część I to wykład motywacyjny „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. Część II – to NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW - Dowody matematyczne (na obu poziomach), w której udział wzięło 1000 uczniów z różnych szkół. Każdy maturzysta otrzymał arkusz z zadaniami i wspólnie były one „krok po kroku” rozwiązywane.
Maturzyści zadowoleni i zmotywowani wrócili do domów. Będą się uczyć!!!

10 września w Starostwie Powiatowym w Słubicach aż 11 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych i z rąk starosty Marcina Jabłońskiego otrzymało stypendia dla najlepszych uczniów szkół powiatowych.
Nasi najlepsi:
Hubert Bąkowski, Agata Chmurzyńska, Lucyna Chmurzyńska, Julia Gołębiowska, Natalia Krutow, Marta Nowogran, Paulina Reus, Pola Szkwarek, Anna Szoja, Sebastian Wieliczko oraz Michał Wroniewicz.

Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W czwartek 13 września odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:

  • 16:30 - zebranie dla rodziców uczniów klas III z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas III z wychowawcami
  • 17:00 - zebrania rodziców uczniów klas II z wychowawcami
  • 17:00 - zebranie rodziców uczniów klas I z dyrekcją szkoły- aula na parterze
  • 17:20- zebranie rodziców uczniów klas I z wychowawcami
  • 18:00 - zebranie Rady Rodziców - gab. nr 23.


Serdecznie zapraszamy!

W sprawie "Powiatowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słubicki".

Treść uchwały do pobrania >>>> TUTAJ <<<<

Joomla Templates - by Joomlage.com