brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

21 listopada, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, gościliśmy u nas panią prokurator Małgorzatę Filę, która uczniom klas maturalnych przybliżyła problematykę prawa karnego. Uczniowie dowiedzieli się jak w praktyce wygląda zawód prokuratora.
Organizatorem i opiekunem była nauczycielka WOS - Jolanta Bałdys

15 listopada grupa uczniów z uzdolnieniami plastycznymi wzięła udział w spotkaniu i warsztatach z artystą plastykiem, grafikiem, ilustratorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Piotrem Sochą. Warsztaty odbywały się w ramach Festiwalu Książki Ilustrowanej w Muzeum Kleista we Frankfurcie, a do wspólnego spotkania i pracy nad dużą pracą, przedstawiającą fantastyczne drzewo, zaproszono również uczniów niemieckich.
Rezultat to kolorowe, bajkowe drzewo, które zostanie zaprezentowane podczas kolejnych wydarzeń festiwalowych.
Opiekun; Dorota Rutka

9 listopada - także nasza szkoła świętowała 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczywiście odśpiewane były cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", także "Rota", a później inne piosenki legionowe. Dzięki akompaniamentowi granemu na żywo przez uczniów Niepublicznej Społecznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, śpiew zabrzmiał dziarsko, tak jak na to zasługiwał. Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią przedstawiło krótką etiudę o niełatwej polskiej historii, a na koniec rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą dekorację drzwi gabinetów.

Relacja słubickiej HTS

9 listopada, jak co roku, spora grupa naszych uczniów reprezentowała szkołę w Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości, często zajmując bardzo dobre pozycje.

Wyniki:


I miejsce - Julia Kozova - bieg 17
VI miejsce - Paulina Mieczkowska - bieg 17
II miejsce - Patryk Kowalski - bieg 18
III miejsce - Maksymilian Pazda - bieg 18
VI miejsce - Dawid Wojtczak - bieg 18
I miejsce - Patrycja Ślusarz - bieg 19
II miejsce - Julia Groennenboom - bieg 19
III miejsce - Anna Szoja - bieg 19
IV miejsce - Weronika Maliczak - bieg 19
V miejsce - Julia Śmielewicz - bieg 19
I miejsce - Dorian Nowicki - bieg 20

Wszystkim naszym uczniom biorącym udział w biegach i reprezentującym szkołę serdecznie dziękujemy, a tym, którym udało się stanąć na podium - gratulujemy!
Udział wzięli: Julia Kozova, Patryk Kowalski, Maksymilian Pazda, Patrycja Ślusarz, Julia Groennenboom, Anna Szoja, Dorian Nowicki, Paulina Mieczkowska, Aleksandra Grzeszczak, Lucyna Chmurzyńska, Dawid Wojtczak, Filip Pietrow, Jakub Buka, Weronika Maliczak, Julia Śmielewicz, Agata Chmurzyńska.

31 października na szkolnych korytarzach straszyło... ;)

31 października klasa I BD wzięła udział w warsztatach z doradcą zawodowym. Uczniowie, podczas zajęć, poznali swoje cechy osobowości, co może im ułatwić wybór przyszłego zawodu.

30 i 31 października uczniowie klas trzecich spotkali się z pośrednikiem pracy. Maturzyści dowiedzieli się o ofertach lokalnego rynku pracy oraz o agencjach pośredniczących w znalezieniu pracy.

W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole został ogłoszony konkurs. Rezultat - tak teraz wyglądają korytarze w liceum.

Jak konkurs, to i zwycięzcy!

I miejsce – klasa I AC
II miejsce – ex aequo I BD i II A

Wszystkim klasom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Dekoracje wykonane przez poszczególne klasy pozostaną do końca roku.
Pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel historii – Jolanta Bałdys.

I Wojewódzki Konkurs Literacki "Pan Cogito... dicet", którego organizatorem jest nasza szkoła, a odbywający się pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Słubickiego został rozstrzygnięty.
25 października w sali kinowej SMOK odbyło się uroczyste zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom.
Zwycięzców wybrała komisja konkursu, którą tworzyły nauczycielki: Małgorzata Niewiadomska z I LO w Gorzowie Wlkp., Dorota Chwalisz z IV LO w Gorzowie Wlkp. oraz Jolanta Bom z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie.
Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Szturomska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubsku, na drugim znalazła się Natalia Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., a trzecie miejsce przypadło w udziale Weronice Leszczyńskiej, również z II LO w Gorzowie Wlkp.

Uroczystość uświetniło wielu zaproszonych gości, ale przede wszystkim pisarz, publicysta, poeta, siostrzeniec Zbigniewa Herberta - doktor nauk historycznych Rafał Żebrowski.

"Wisienką na torcie" był występ naszego "Drewnianego Pudełka zwanego Wyobraźnią" prowadzonego przez Barbarę Druć.

Joomla Templates - by Joomlage.com