brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

UWAGA!

Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych w formie zaocznej rozpoczną rok szkolny dnia 15 września 2018r. o godz. 8:00 w auli na parterze szkoły.

Harmonogram zjazdów w semestrze jesiennym:

- 15-16 września,
- 29-30 września,
- 13-14 października,
- 27-28 października,
- 17-18 listopada,
- 24-25 listopada,
- 8-9 grudnia,
- 15-16 grudnia,
- 5 stycznia,
- 12 stycznia.

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego - tradycyjnie uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje szkolne oraz złożyli ślubowanie ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.
Tak, wakacje już się skończyły... ale to wcale nie znaczy, że teraz czeka na Was już tylko wytężona nauka - bo u nas w szkole dużo i ciekawie się dzieje!
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia, sukcesów i jak najwięcej radości w nowym roku szkolnym!

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

- dla młodzieży: 3 września, godz.9:00 na placu apelowym szkoły;

- słuchacze Liceum dla Dorosłych: 15 września (sobota), godz. 8:00 w auli na parterze

 

Wczoraj maturzyści odebrali długo wyczekiwane świadectwa dojrzałości. 98% absolwentów zdało maturę, tylko 1 uczeń w sierpniu przystąpi do egzaminu poprawkowego z matematyki. Wyniki z przedmiotów obowiązkowych są wysokie i dużo przekraczają średnie wyniki w okręgu, województwie i wszystkich powiatach naszego województwa.

J.polski 57%, j.niemiecki 84,8%, j.angielski 84,5%, matematyka 63%

Również wyniki z przedmiotów zdawanych w zakresie rozszerzonym są dobre. Imponujące są wyniki z j.niemieckiego (70,22%), j.polskiego (72,5%). Z matematyki, fizyki i historii wyniki też są dużo wyższe od średnich wyników w okręgu i województwie.

GRATULUJEMY MATURZYSTOM I ŻYCZYMY POWODZENIA NA STUDIACH!!!

Rozdaniem świadectw z wyróżnieniem, nagród i podziękowań za osiągnięcia i udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.
Wicestarosta Leopold Owsiak oraz dyrektor szkoły Maria Jaworska życzyli wszystkim uczniom, a także nauczycielom, udanych wakacji i dobrego wypoczynku, aby we wrześniu z zapałem rozpocząć nowy rok szkolny.

20 czerwca uczniowie naszej szkoły i absolwenci wzięli udział w turnieju piłkarskim o puchar mistrza WOWI CHAMPION–CUP.
Nasza drużyna zajęła III miejsce!
Gratulujemy!

Skład drużyny:
1. Marcel Klukiewicz,
2. Szymon Wiencek,
3. Maksymilian Pazda,
4. Marcel Biały,
5. Michał Wroniewicz,
6. Artur Makuch,
7. Igor Kolczak,
8. Wiktor Pniewski,
9. Adrian Lejman,
10. Jakub Buka

Opiekun: Iwona Grabowska

19.06.2018 r. w Galerii Manhattan w Gorzowie Wlkp. została otwarta wystawa prac, wykonanych przez uczniów naszego województwa, na konkurs ,,Orzeł Biały – nasza duma”, organizowany przez Senat RP.
Prace naszych uczennic Poli Szkwarek i Ani Szoji również zostały wyeksponowane, a wystawę będzie można zobaczyć do września 2018 r.
Nagrodą za udział w konkursie jest wycieczka do Warszawy. We wrześniu obie uczennice, pod opieką nauczycielki historii Stanisławy Nowak, zwiedzą m.in. Senat RP i Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorem konkursu w województwie lubuskim był Senator Władysław Komarnicki

Zapraszamy do galerii zdjęć.

18 czerwca klasa I A spędziła lekcje aktywnie na kajakach.
Przy słoneczniej pogodzie płynęliśmy rzeką Pliszką z Sądowa do Koziczyna. Śmiechu było dużo, pomagaliśmy sobie w pokonywaniu przeszkód w wodzie, dawaliśmy wskazówki, gdzie płynąć, żeby nie usiąść na mieliźnie... Teraz wiemy, że nikt nie pokona naszego czasu w pływaniu - prawie 4 godziny czystego relaksu na Pliszce :D Tak twierdzi Pani Grabowska.
A po kajakach kiełbaski z ogniska :)
Dzisiaj w szkole odczuwamy skutki wczorajszego dnia – zakwasy :(
Ale było super! :) Kolejny wyjazd planujemy we wrześniu.
Opiekunami wycieczki były: Iwona Grabowska, Dorota Rutka, Marzena Górna

15 czerwca gościliśmy u nas 5 studentek z Chin, które odbywają wymianę studencką w Collegium Polonicum . Studentki zaprezentowały swoje miasto uniwersyteckie w Chinach, nauczyły nas kilku zwrotów po chińsku oraz pokazały jak wycina się symbole chińskie. Spotkanie prowadzone było w języku niemieckim oraz angielskim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach.
To było bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że kolejne tego typu zajęcia odbędą się po wakacjach :)

12 czerwca gościliśmy w szkole autora kryminałów, których akcja rozgrywa się w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą - Sörena Bollmanna, na co dzień będącego pracownikiem Urzędu Miasta we Frankfurcie i kierownika Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Sören Bollmann opowiadał m.in. jak zaczęła się jego pisarska przygoda, a także kiedy i dlaczego zaczął się uczyć języka polskiego. Uczniowie wysłuchali również fragmentu książki przetłumaczonej na język polski "Morderstwo w Dwumieście", której jeden egzemplarz, ze specjalną dedykacją, trafił do szkolnej biblioteki - dziękujemy!

Joomla Templates - by Joomlage.com