brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach wzięła udział w spotkaniu autorskim z panią Ewą Dałkowską w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Jej piękny głos przeniósł wszystkich w czas dwudziestolecia międzywojennego i wspomnień o Marszałku Józefie Piłsudskim.
Opiekun - Jolanta Bałdys

24 października, w naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z prawnikiem ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Obywatelskiej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, których tematem była cyberprzemoc. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi, ale bardzo ciekawymi upominkami.
Opiekun: Jolanta Bałdys

23 października cała szkoła witała Kubę Czaka, który wrócił z Buenos Aires, a on przywitał się nie tylko z koleżankami i kolegami z klasy i ze szkoły, ale także z nauczycielami – to było takie słodkie śniadanie z mistrzem :D

Jak co roku, pod koniec października, grupa uczniów z naszej szkoły, jako wolontariuszy, pomaga w przygotowaniach do festiwalu, montuje wystawy i informuje mieszkańców o nadchodzących wydarzeniach, a następnie ma możliwość wzięcia udziału we wszystkich festiwalowych wydarzeniach - wystawach, wykładach, performance, projekcjach filmów artystycznych, które odbywają się w różnych miejscach Słubic, Frankfurtu, a także w Dolinie Uradu.
Równocześnie, jest to dla nich możliwość bezpośredniego kontaktu z międzynarodowym gronem artystów oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Jak co roku, również i tym razem, grupa licealistów została pochwalona za zaangażowanie, odpowiedzialne podejście do powierzonych im zadań, a także za stworzenie sympatycznej, wesołej atmosfery podczas wykonywanej pracy.
Zdjęcia: uczniowie
Opiekun: Dorota Rutka

19 października delegacja z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z siostrzeńcem Zbigniewa Herberta, Rafałem Żebrowskim, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. "Spotkanie z późnym siostrzeńcem Pana Cogito" dostarczyło, zarówno nauczycielom jak i uczniom, wielu wrażeń, zaowocowało inspirującą rozmową z panem Żebrowskim oraz stało się inspiracją do dyskusji.
Dziękujemy Panie Rafale za spotkanie!!!

13 i 14 października, w weekend, odbyło się w naszej szkole szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zorganizowane było w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Uczestnikami szkolenia, między innymi, było dwoje naszych uczniów i jedna z nauczycielek. Wszyscy mogli, a nawet wszyscy musieli, przećwiczyć w praktyce, np. resuscytację krążeniowo-oddechową, a także wszyscy zapoznali się z przenośnym defibrylatorem AED. Okazało się, że obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta i każdy może sobie z nią poradzić.

12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas III C i III D, z pomocą kolegów i koleżanek z klas pierwszych i drugich, przygotowali program artystyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. W programie nie zabrakło humoru, tańca i śpiewu.

12 października przy Parafii Świętego Ducha w Słubicach, z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowany został konkurs historyczny. W konkursie naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Maksymilian Pazda z klasy II C, Ewa Szoja z kl. II C i Krzysztof Pokrzywiec z kl. I A.
Maksymilian Pazda zajął II miejsce w konkursie, a Ewa Szoja III miejsce.
Gratulujemy!

Opiekun uczniów: Jolanta Bałdys – nauczyciel historii.

Uczniowie klas pierwszych na wycieczce w Poznaniu - było dachowanie w symulatorze, udzielanie pierwszej pomocy, ćwiczenie refleksu, a także pieczenie rogali świętomarcińskich...

Dzisiaj, 8 października, odbyły się u nas w szkole prawybory na burmistrza Słubic.
Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka, wyniosła 69%.

Wyniki:
1. Mariusz Piotr Olejniczak - 47%
2. Maja Sylwia Pszczołowska- Mizerska - 23%
3. Mariusz Dubacki - 21%
4. Tomasz Janusz Pisarek - 8%
Panu Olejniczakowi serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Jolanta Bałdys

W dniu dzisiejszym w naszym liceum odbyły się prawybory na burmistrza Słubic. Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka, wyniosła 69%. Wyniki:
1. Mariusz Piotr Olejniczak - 47%
2. Maja Sylwia Pszczołowska- Mizerska - 23%
3. Mariusz Dubacki - 21%
4. Tomasz Janusz Pisarek - 8%
Panu Olejniczakowi serdecznie gratulujemy i życzymy podobnego wyniku za dwa tygodnie.

Joomla Templates - by Joomlage.com