brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Cały tydzień od 7 do 14 grudnia 2007 12 uczniów różnych klas ZSL w Słubicach i dwóch polskich uczniów Karl Liebknecht Gimnazjum we Frankfurcie uczestniczyło we wspólnych spotkaniach, warsztatach i lekcjach międzynarodowego projektu polsko – niemiecko – izraelskiego Building Bridges. Oprócz Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach w projekcie biorą udział cztery szkoły z Frankfurtu i siedem szkól z Izraela, w tym szkoły arabskie, żydowskie i szkoły łączone dla uczniów obu tych narodów mieszkających w ramach jednego państwa.

Zakończyliśmy w naszej szkole cykl spotkań z paniami: Agatą Aleksandrowicz, Ewą Wiśniewską oraz Bogumiłą Frygiel. Jak zobaczycie w galerii zdjęć MAM HAKA NA RAKA, pracy było dużo. Prowadząc zajęcia z profilaktyki raka piersi Panie zwiedziły całą naszą szkołę i dotarły do wszystkich uczniów z przekazem- profilaktyka, wczesne diagnozowanie i przestrzeganie terminów badań to podstawa, aby uniknąć problemów.

Dziękujemy za dotychczasowe zajęcia i jednocześnie zapowiadamy, że po świętach rozpoczynamy cykl zajęć profilaktycznych tzw. minimum onkologicznego.

Sądzimy, że będzie równie ciekawie jak dotychczas.

Zobacz galeria

 

15 grudnia nasi harcerze brali udział w Harcerskim Festiwalu Piosenki Dawnej (HFPD).
Uczniowie naszej szkoły czynnie działający w ZHP mogli jak co roku spotkać się z harcerzami z innych miast i "stanąć w szranki" o tytuł najlepszego wykonawcy.
15 grudnia 2007r. po raz pierwszy szkoła uczestniczyła w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Judo. Uczennica klasy IC Stefania Karbowiak startując w kategorii wagowej 57kg zdobyła II miejsce i wywalczyła szkole lokatę w województwie.

Stefania – ogromnie cieszymy się z Twego sukcesu, gratulujemy, życzymy Ci następnych wyróżnień i medali.

Koleżanki, koledzy ze szkoły i Grono Pedagogiczne.
27 marca 2008 r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

Zgłoszenia udziału do 10 stycznia 2008 przyjmują nauczyciele matematyki.

Zapraszamy!
7 grudnia odbyła się IX edycja Szkolnej Olimpiady Wiedzy o AIDS. Z testem zmagało się 32 uczniów pod czujnym okiem komisji w składzie: M.Maślakiewicz, D. Rutka, J. Baś. Uczniowie świetnie radzą sobie z pytaniami dotyczącymi profilaktyki AIDS, ale natura samego wirusa HIV jest jeszcze dla niektórych zagadką.

Dnia 2 grudnia 2007 roku w Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie naszej szkoły Anita Łysiak, Ewa Jurgowska, Maciej Jelecki, Maciej Łysiak zostali zapoznani z minimum onkologicznym, tj. z podstawową wiedzą na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów oraz poznali zasady prowadzenia edukacji rówieśniczej. Młodzież zachwycona była poziomem wykładów prowadzonych przez studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, lekarzy onkologów i przedstawicieli organizacji pacjentów onkologicznych.

Akcja MAM HAKA NA RAKA doskonale wpisuje się w program profilaktyczny realizowany przez wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Dlatego też Dyrekcja i Grono Pedagogiczne chce wykorzystać entuzjazm i pomysłowość młodzieży w szerzeniu zasad profilaktyki nowotworowej nie tylko w szkole, ale i poza nią. Sądzimy, że tą tematyką jesteśmy w stanie zainteresować rodziców, krewnych oraz znajomych.
W Poznaniu uczniowie zdobyli certyfikaty, które dają im możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskim Konkursie MAM HAKA NA RAKA. Do udziału w programie zgłosiło się 560 zespołów całej Polski. Życzymy powodzenia licealistom, zwłaszcza że zdobytą wiedzę zawsze będą mogli wykorzystać w swoim życiu. Samo przystąpienie do programu jest już ich małym sukcesem.

Zdjęcia z wyjazdu do Poznania – patrz galeria.

 

Piękno Poczdamu w złocistej scenerii tegorocznej jesieni podziwiała grupa uczniów z klas maturalnych naszej szkoły.

Około dwóch milionów gości z całego świata zwiedza corocznie miasto Poczdam. Piękno krajobrazu, jak również architektura miasta z wieloma historycznymi budowlami, licznymi parkami, ogrodami oraz dziełami sztuki uczyniły z Poczdamu miasto znane na świecie. Wybitni budowniczowie, architekci ogrodów i artyści z XVIII i XIX wieku dzięki umiejętnemu połączeniu przyrody ze sztuką stworzyli czarujący krajobraz.

Wycieczka, która odbyła się 20 października pozostanie na długo w naszej pamięci, spacer po PARKU SANSSOUCI, DAS NEUE PALAIS z przepiękną SALA MARMUROWA, PAłAC SANSSOUCI, FONTANNA i pływające w niej złote rybki oraz STARE MIASTO to niezapomniane wrażenia, które zabraliśmy ze sobą z tego romantycznego miejsca.

Zdjęcia do obejrzenia umieszczone są w galerii.

Organizator wycieczki, nauczyciel j. niemieckiego Danuta Szmit.

 

Uczennice z klubu wolontariackiego działającego przy Zespole Szkół Licealnych od dwóch miesięcy biorą czynny udział w zajęciach "Aktywnej rehabilitacji".
Uczestnicząc w tych zajęciach młodzież integruje się z osobami uposledzonymi umysłowo i niepełnosprawnymi fizycznie. Celem zajęć jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier architektonicznych jak również "zwykłe bycie z drugim człowiekiem".

Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy. Kontakt u p. Napierały.
Od 26. listopada 2007 następuje zmiana terminów "Tandemów językowych".

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu: w poniedziałki godz. 14.15-15.00 i w środy godz. 14.15-15.00 w Waldorfschule we Frankfurcie nad Odrą. Nad realizacją tego projektu czuwać będą Katarzyna Werwińska- opiekun po stronie polskiej i Alicja Krebs-Małecka – opiekun po niemieckiej stronie.
Joomla Templates - by Joomlage.com