brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Alicja Błażejewska uczennica klasy IIIc dnia 18 października odebrał z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Lubuskiego Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Więcej TUTAJ

 

Jako pierwsi w gminie Słubice (a może i w województwie/kraju :) ) uruchamiamy nowatorski jak na nasze warunki system do elektronicznego kontaktu nauczycieli z rodzicami.
Pozwalać on będzie rodzicom na bieżące uzyskiwanie informacji o swoich dzieciach na temat ich postępów w nauce, uwagach negatywnych i pozytywnych oraz innych wydarzeniach zamieszczanych przez nauczycieli.

Aby móc z niego korzystać, należy posiadać login i hasło. Dane te otrzymają rodzice od wychowawcy danej klasy.

Wszelkie uwagi o działaniu systemu prosimy zgłaszać na adres loslubice[at]interia.pl , pozwoli nam to na dopracowanie serwisu E-rodzic.

 

Zjazd odbył się w dniach 20-22. września 2007 roku w Częstochowie zorganizowany tym razem przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie.

W dniu 20.09.2007 w auli "Polontex" S.A. w Częstochowie zainaugurowano IX Ogólnopolski Zjazd Szkół Herbertowskich. W uroczystości wzięli udział: Katarzyna Herbert – żona poety, Rafał Herbert-Żebrowski – siostrzeniec poety, który skierował do uczestników kilka ciepłych słów oraz prezes STO Wojciech Starzyński, który zadedykował młodym ludziom jedno z głównych przesłań Zbigniewa Herberta: "To wcale nie wymaga odwagi, to tylko kwestia smaku". Niestety, nie zobaczyliśmy na zjeździe siostry poety, gdyż zmogła ją choroba. Z pewnością myślami była z nami. Po uroczystym wniesieniu sztandarów szkół usłyszeliśmy wykład na temat poezji Zbigniewa Herberta. Później mieliśmy okazję wysłuchać słów siostrzeńca wieszcza . Następnie zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu "Zaświaty Pana Cogito", którego laureatami w obu kategoriach okazały się reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Bukalska uczennica klasy IIa, która zdobyła główną nagrodę w w kategorii plastycznej, a także Arleta Niedziałkowska, która zwyciężyła w konkursie literackim. To już drugi, po zeszłorocznym, tak znaczący sukces naszych uczniów! Byliśmy bardzo dumni, zwłaszcza wtedy, kiedy odbieraliśmy gratulacje od uczestników zjazdu, którzy, wskazując naszą delegację mówili: "słynne Słubice".... Zwycięzcy otrzymali albumy dotyczące esejów Herberta "Labirynt nad morzem" i "Barbarzyńca w ogrodzie". Uroczystość zakończono przedstawieniem teatralnym, którego scenariusz oparty był na bazie wierszy naszego patrona.
W drugim dniu eskapady organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji: m.in. zwiedzanie Jasnej Góry (gdzie dowiedzieliśmy się wiele o naszym dziedzictwie narodowym), mszę św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tam zwiedziliśmy ruiny zamków z okresu Polski średniowiecznej. Wycieczkę zakończył piknik w stadninie koni "Wiking" w Złotym Potoku.
Ostatni dzień zjazdu upłynął pod znakiem lekcji przeprowadzonych przez organizatorów, a dotyczących dzieł Herberta i kultury starożytnego Rzymu w jego poezji. Lekcje były ciekawe, aczkolwiek krótkie, co pozostawiło uczucie niedosytu. W tym samym dniu, po męczących, ale przyjemnych wojażach wróciliśmy do domu, jak to Spartanie zwykli mawiać: "z tarczą" - szczęśliwi i zadowoleni.

Andrzej Mokrzycki

 

W dniach 20 - 22 września 2007 r. w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie odbył się IX Ogólnopolski Zjazd Szkół Herbertowskich.

Biorą w nim udział szkoły w Polsce noszące imię Zbigniewa Herberta. Również nasza szkoła jest reprezentowana przez grupę uczniów i nauczycieli.

O szczegółach zjazdu napiszemy wkrótce.

 

W dniu 14 września 2007 r. odbyło się Gminno Powiatowe Święto Plonów i "Ocaleni – 10 lat po wielkiej wodzie". Nasza szkoła również miała swój udział w obchodach tego święta. Inicjatywą jednej z klas (II c) było wystawienie stoiska promującego szkołę w naszym regionie. Stoisko było głównie oblegane przez małe dzieci które mogły stać się w tym dniu np. zwierzętami, a to za sprawą uczennic które z wielką wprawą malowały dzieciom twarze. Również starsi mogli znaleźć coś dla siebie, np. zrobić pamiątkowe zdjęcie z "mimami" lub uzyskać informacje o ofercie naszego liceum.

Na fotorelację zapraszamy do galerii.

 

Uczniowie przyjęci do klasy X Gimnazjum we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2007/08 ubiegający się o miejsce w internacie - podania kierować na adres:

INTERNAT
Zespołu Szkół Ekonomiczno Rolniczych
ul. Niepodległości 23
69-100 Słubice
tel: 095-758 26 39


Świadectwo ukończenia gimnazjum (oryginał i jedna potwierdzona kopia), zaświadczenie o egzaminie gimnazjalnym (oryginał i jedna potwierdzona kopia), kartę zdrowia oraz 2 zdjęcia prosimy przesłać lub dostarczyć na adres:

Zespół Szkół Licealnych
ul. Bohaterów Warszawy 3
69-100 Słubice
tel: 095-758 22 55

 

Przewidywany termin wręczenia świadectw maturalnych : 29 czerwiec 2007 o godzinie 14:00 w auli szkolnej.

Prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej pod tym adresem:

ANKIETA

Hasło do ankiety: ankieta

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Cybince (61 punktów)
II miejsce - Zespół Szkół Publicznych Ośnie (51 punktów)
III miejsce - Gimnazjum nr 2 w Słubicach (47 punktów)
IV miejsce - Gimnazjum nr 1 w Słubicach (41 punktów)
V miejsce - Publiczne Gimnazjum w Rzepinie (38 punktów)
VI miejsce - Zespół Szkół w Kowalowie (23 punkty)

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I miejsce - Konrad Woronowicz - Zespół Szkół Publicznych Ośnie
II miejsce - Dominik Gajewski - Publiczne Gimnazjum w Cybince
III miejsce - Piotr Nawrocki - Publiczne Gimnazjum w Cybince
III miejsce - Karol Dworak - Publiczne Gimnazjum w Cybince
III miejsce - Wojciech Pilimon - Gimnazjum nr 2 w Słubicach
III miejsce - Bartosz Skręty - Gimnazjum nr 2 w Słubicach

 

Witamy na naszej nowej stronie!

Jak widać zyskała ona nową szatę graficzną i poprawiona została (mam nadzieję) wygoda obsługi i przejrzystość.
Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące zawartości lub wyglądu strony to prosiłbym o przesłanie ich na loslubice[at]interia[.]pl

Życzę miłego przeglądania...

 

Strona 79 z 79
Joomla Templates - by Joomlage.com