brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Dla uczniów liceum zainteresowanych przyrodą naszego regionu zostały zorganizowane dwudniowe zajęcia terenowe w Łagowski Parku Krajobrazowym. Uczniowie poznali dwa rezerwaty: "Pawski Ług" i "Nad Jeziorem Trześniowskim". Warsztaty w terenie prowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą dr Andrzej Pukacz (pracownik naukowy UAM ) oraz Ryszard Orzechowski (dyrektor Łagowskiego Parku Krajobrazowego).

Dzień Sportu Szkolnego to okazja do wyróżnień, podziękowań, świętowania. Dyrektor szkoły po okolicznościowym przemówieniu, wręczyła dyplomy, puchary zasłużonym uczniom, gratulowała nauczycielom Lucynie Sierbin i Krystynie Niemier zdobycia licencji sędziowskich wręczając im legitymacje. Jak świętowaliśmy? widać na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii.

Duża grupa uczniów liceum wzięła udział w VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkół Średnich w Ośnie Lubuskim. Tym razem zaprezentował tańce w różnym, ale najlepszym stylu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Lista uczniów przyjętych do 10 klasy

GIMNAZJUM we FRANKFURCIE na rok szkolny 2009/2010

 

Nasi uczniowie na wspólnym pobycie z grupą niemiecką, arabską i żydowską w Izraelu.

Od czterech lat nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym polsko-niemiecko-izraelsko-palestyńskim projekcie szkolnym Building Bridges i już trzeci raz uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wspólnie z grupą niemiecką polecieć do Izraela, aby spotkać się tam z grupą arabską i żydowską. Grupa polska składała się z uczniów słubickiego LO i polskich uczniów z Karl-Liebknecht Gymnasium we Frankfurcie.

Znane są już wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko- Planeta". Komitet Organizacyjny Konkursu zwraca uwagę na wysoki poziom prac, pomimo podwyższania stopnia trudności pytań.

W tej sytuacji miło nam poinformować, że Robert Dmitrzak z klasy Id został laureatem etapu wojewódzkiego (III miejsce). Monika Klemens z klasy IId zdobyła wyróżnienie. Robert i Monika otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów.

Jedenastu uczniów, którzy zdobyli ponad 15 punktów, otrzyma dyplomy wyróżnienia. Życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z posiadanej wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie Polski.

Zobacz zdjęcia
28 kwietnia 2009 roku został zorganizowany w naszej szkole "Dzień Otwartych Drzwi", na który zaprosiliśmy gimnazjalistów z okolicznych szkół.

Przybyłych uczniów przywitała Pani Dyrektor Maria Jaworska wraz z kołem teatralnym. Tego dnia w gabinetach przedmiotowych przygotowane były dla odwiedzających liczne atrakcje.

Zapraszamy do galerii zdjęć, która pozwala przeżyć to jeszcze raz i odczuć to, co określamy mianem genius loci (naszej szkoły).

Zobacz zdjęcia
Majowe uroczystości, to wspaniałe lekcje patriotyczne. Młodzież szkolna liceum zorganizowała seminarium poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i uczestniczyla w miejskiej uroczystości obchodów 64 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Zobacz zdjęcia
Ostatniego dzwonka nie było, ale wiele gratulacji, nagród i słów podziękowań.

Uroczystość Pożegnania Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach uświetnił, swą obecnością Starosta Powiatu Słubickiego Andrzej Bycka. Najlepszym wręczył On hojne nagrody.

A teraz wszyscy oczekują z nadzieją na sukcesy maturalne.

Powodzenia ABSOLWENCI.

Zdjęcia w galerii
Zespół w składzie uczniów klas trzecich: Paweł Oprzalski, Maciej Różański, Łukasz Łazdowski pod opieką Pana Krzysztofa Szurko dnia 20 kwietnia 2009r otrzymali dyplomy i nagrody za zajęcie III miejsca w województwie w ogólnopolskim konkursie SIGG (Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej). Mimo recesji giełdowicze osiągnęli dodatni wynik -zyski. Inwestując wirtualne pieniądze uczyli się zarządzać finansami.

Gratulujemy sukcesu.
Joomla Templates - by Joomlage.com