brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Już za chwilę wszyscy spotkamy się ze swoimi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale już dzisiaj uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na naszych szkolnych jasełkach, przygotowanych przez klasę I AC, pod „batutą” swojej wychowawczyni Barbary Druć. Niektórzy wykazali się talentami aktorskimi – ksiądz Wojtek – brawo!
Wigilijne tradycje i zwyczaje, kolędy i trochę śmiechu – miło jest tak wejść w świąteczny nastrój i zabrać go do naszych domów.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych świąt w miłej, rodzinnej atmosferze
oraz spełnienia najskrytszych marzeń w zbliżającym się wielkimi krokami Nowym Roku. Niech nadchodzący 2019 będzie dobrym rokiem!

Na ostatniej przed świętami lekcji chemii trochę luzu i zabawy w posrebrzanie "bombek" - małych kolbek i probówek.
Grupy uczniów z klas "chemicznych" wykonując tzw. próbę Tollensa przygotowały ozdoby na świąteczny stroik.
Na zdjęciu część kl. III D
Życzymy miłych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

Co to były za emocje.... Gotowanie, wizyta mistrzyni gotowania, sprzątanie w niebie i na ziemi, wizyta u Prawdziwej Gwiazdy... - to i nie tylko to przedstawiali aktorzy naszego Drewnianego Pudełka na tegorocznym Preludium.... Było też na poważnie... Zobaczcie sami!

Reżyser przedstawienia i opiekun Drewnianego Pudełka zwanego wyobraźnią – Barbara Druć

18 grudnia 2018, Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą

Doskonałe wyniki naszych uczniów w VII edycji Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, którego finał odbył się 17 grudnia w Collegium Polonicum!

Na 100 uczestników konkursu:
Aleksandra Woźniak z III D – I miejsce z języka angielskiego!
Damian Jaworski z II A - II miejsce z języka niemieckiego!

Jesteśmy dumni, cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Klasa druga realizująca biologię w zakresie rozszerzonym miała okazję, w piątek 14 grudnia, wzbogacenia swojej wiedzy przedmiotowej w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Eksponaty zgromadzone w muzeum zachwycają swoją niezwykłością. Po takiej wycieczce uczniowie mają zwiększony apetyt na wzbogacanie swojej wiedzy biologicznej nawet w szkolnej ławie.
Organizator: Joanna Baś – nauczyciel biologii

Anna Wysoczańska z klasy II C została zakwalifikowana do etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy!
11 stycznia 2019r., podczas eliminacji okręgowych, będziemy mocno trzymać kciuki!

Poniedziałek 10 grudnia był naszym szkolnym Dniem Profilaktyki. W poszczególnych gabinetach odbywały się prezentacje, prelekcje, szkolenia, badania krwi itp. Ania Szoja i Sara Mazur z III D przygotowały prezentację na temat HIV/Aids. W innym gabinecie Piotr Napierała, przy pomocy Julii Magdulskiej z II C dzielili się wiedzą i umiejętnościami ważnymi podczas akcji pierwszej pomocy. Na manekinach szkoleniowych można było spróbować masażu serca oraz poznać działanie oraz obsługę urządzenia AED, czyli defibrylatora. U przedstawicieli Sanepidu można było zbadać sobie krew pod kątem zawartości cukru, w narko- alko-goglach sprawdzić, jak funkcjonuje nasz zmysł równowagi po zażyciu środków odurzających, ale również nauczyć się badania piersi, jąder, aby wykluczyć raka. Prelekcja Leszka Parzyjagły przybliżyła uczniom tematykę krwiodawstwa i transplantologii, a pomiędzy prelekcjami, szkoleniami i prezentacjami można było wzmocnić się sokami i owocami przygotowanymi przez uczniów III A.

Organizacja: szkolny koordynator profilaktyki

Nigdy nie wiemy, czy nie będziemy musieli „zaliczyć sprawdzianu” z ratowania komuś życia. Aby w takiej sytuacji nie czuć się zupełnie bezradnym, najlepiej jest przećwiczyć wszystkie elementy prawidłowo przeprowadzanej akcji.
W ramach szkoleń z pierwszej pomocy uczniowie II A mieli możliwość
sprawdzenia się w takiej sytuacji oraz poznania urządzenia AED, czyli defibrylatora i jego obsługi.
Szkolenie, poprowadzone przez Piotra Napierałę, zorganizowane było w ramach programu „Działaj lokalnie”.

Ho, ho, ho!!! Już teraz (4 grudnia) zapachniało świętami w szkole - dosłownie i w przenośni :D
Po korytarzach krążył "zarośnięty dżentelmen" w czerwieni ;) i częstował własnoręcznie pieczonymi pierniczkami wszystkich - uczniów i nauczycieli, zajętych świątecznym dekorowaniem szkoły.

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje, iż Komisja Europejska otworzyła II nabór zgłoszeń do inicjatywy DiscoverEU -skierowanej do 18-letnich Europejczyków, w ramach której, mogą ubiegać się o darmowy bilet na nawet miesięczną podróż po Europie latem przyszłego roku.

Celem DiscoverEU jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz poczucia, co to znaczy być Europejczykiem. W ramach programu zwycięzcy otrzymają bilet na podróż między 15 kwietnia a 31 października 2019 r., mogąc podróżować przez okres od jednego do trzydziestu dni. Młodzi ludzie mogą też podróżować w grupie do 5 osób.

Do udziału w DiscoverEU mogą zgłaszać się obywatele krajów członkowskich UE urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2000 r. a 31 grudnia 2000 r.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego, gdzie należy się zarejestrować i podać swój plan podróży. Na portalu znajdują się też szczegółowe informacje i warunki udziału, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem zgłoszenia: https://europa.eu/youth/discovereu_pl

UWAGA:Termin zgłoszenia upływa we wtorek 11 grudnia 2018 o godz. 12.00.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie odpowiedzi udzielonych w quizie, składającym się z pięciu pytań wielokrotnego wyboru dotyczących europejskiej kultury i różnorodności, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi, zbliżających się wyborów do parlamentu europejskiego oraz dodatkowego pytania na temat związany z drugą edycją konkursu.

Komisja zachęca do udziału szczególnie osoby mające specjalne potrzeby lub znajdujące się w trudniejszej sytuacji społecznej. Komisja udostępni osobom o specjalnych potrzebach informacje i wskazówki oraz pokryje koszty niezbędnej specjalnej opieki podczas podróży (np. osoba towarzysząca, pies przewodnik dla osób niedowidzących itp.).

W I edycji DiscoverEU udział wzięło 15 tys. młodych Europejczyków. Zachęcamy serdecznie młodych Lubuszan do udziału w inicjatywie!

Joomla Templates - by Joomlage.com