brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

(z materiału Starostwa Powiatowego w Słubicach)

- Dzięki staraniom pani dyrektor oraz uporowi słubickiego starosty udało się: przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach stanie wkrótce nowoczesny obiekt sportowy - nie kryła radości marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która wspólnie ze starostą Marcinem Jabłońskim oraz dyrektorem ZSL w Słubicach Marią Jaworską uroczyście rozpoczęła dziś budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku.
Dziękujemy za wsparcie!
- Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by rozpocząć tę inwestycję. Przetarg będzie ogłoszony w ciągu następnych kilku dni - zapowiedział starosta, dziękując jednocześnie pani dyrektor, która jest również wojewódzką radną, oraz pani marszałek, za wsparcie tej inwestycji.
Przypominamy: dzięki zabiegom M. Jaworskiej zarząd województwa przyznał powiatowi słubickiemu 1 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych.
- Od lat marzyłam o tej chwili. Nasza szkoła, jako placówka Herbertowska, od lat miała swojego ducha. Brakowało jej jednak ciała, w postaci odpowiedniej infrastruktury - mówiła wzruszona M. Jaworska.
Nie tylko dla uczniów.
- Nie można mówić o zdrowym stylu życia, jeśli do jego uprawiania brak odpowiednich warunków. Poza tym nie ma lepszego wychowania, niż poprzez sport. Dlatego sala gimnastyczna była tej szkole potrzebna już dawno - mówiła nam marszałek E. A. Polak.
- W pełni utożsamiam się z panią marszałek. Zespół Szkół Licealnych to placówka z tradycjami, jednak miała ona poważne braki infrastrukturalne. Do tego stopnia, że zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się... w byłej stajni. Na szczęście wkrótce to się zmieni - cieszył się starosta, który przypomniał, że z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Młodzi się cieszą
Miejsce, gdzie już wkrótce stanie nowa sala gimnastyczna, oglądali także m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Tomasz Wontor, radna wojewódzka Grażyna Dereń, powiatowi radni: Ryszard Chustecki i Józef Apanowicz, a także członkowie rady rodziców uczniów szkoły, jej nauczyciele oraz młodzież. Nie zabrakło również dyrektorów powiatowych szkół i szefów jednostek powiatowych.
- Na tę salę czekali nasi koledzy z poprzednich roczników i... się nie doczekali. Wygląda na to, że my się załapiemy! - śmiali się pierwszoklasiści.
Trochę liczb
Nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 m x 40,5 m, a jej wysokość to ponad 10 metrów. Koszt budowy to ok. 4 mln zł.
Jak już wspominaliśmy, 1 mln zł na inwestycję przeznaczył sejmik województwa lubuskiego, reszta pochodzić będzie ze środków powiatu i, jeżeli się uda, z dotacji, o którą powiat zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trzymamy kciuki za dalsze etapy!
Link do materiału filmowego HTS Słubice: http://www.slubice.tv/wiadomosci/7409,uroczyste-rozpoczecie-budowy-sali-gimnastycznej-w-

8 czerwca wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Zdecydowana większość wzięła sobie do serca cel akcji i czytali książki losowo wybrane. Niektórzy nie mogli rozstać się ze swoimi ulubionymi i czytali te, które przynieśli. Pogoda dopisała. Kilkoro uczniów, zachwyconych nową pozycją książkową, nie mogli się oderwać i nie docierało do nich, że akcja się skończyła. Po skończonej akcji wszyscy stwierdzili, że było wspaniale i już czekają na kolejny rok.
Trzeba to częściej powtarzać, bo było ciekawie, sympatycznie i integrująco całą społeczność szkolną.

30 maja uczniowie klas II C i II D wzięli udział w zajęciach prawniczych z podstaw prawa cywilnego na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Po powitaniu przez prodziekan Prof. Dr Carmen Thiele, uczniowie, pod kierunkiem Dr. iur. Bartosza Jagury, rozwiązywali proste przypadki prawnicze, czyli kazusy.
Część zajęć była prowadzona w języku polskim, a następnie w języku niemieckim.
Dr Jagura w ciekawy sposób wprowadził uczestników zajęć w terminologię prawa cywilnego. Uczniowie, na podstawie różnych kazusów, starali się wyjaśnić pojęcia prawnicze.
Opiekunowie: Marzena Górna, Kamilla Kędzierska-Kolendo, Marcel Dagiel.

18 maja, w ramach współpracy z Collegium Polonicum, nasi uczniowie wzięli udział w lekcji na terenie Geoparku Łuku Mużakowa oraz Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa - okolice Łęknicy po polskiej stronie i Bad Muskau po niemieckiej.
Prowadzenie: prof UAM dr hab. Andrzej Pukacz
Organizator: nauczyciel biologii Joanna Baś

Jak co roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę w różnych konkurencjach lekkoatletycznych Otwartych Mistrzostw Słubic w Lekkiej Atletyce – zwanej Licealiadą Powiatową w LA, która odbyła się 10 maja na stadionie w Słubicach.

Szkołę reprezentowali:
Adrian Lejman – skok w dal, skok wzwyż;
Andrzej Budzyn – skok w dal, pchnięcie kulą;
Michał Wroniewicz – rzut oszczepem, bieg na 1500 m;
Sebastian Wieliczko – bieg na 100 m, skok w dal;
Rafał Januszkiewicz – pchnięcie kulą, rzut oszczepem;
Piotr Ciara – pchnięcie kulą;
Filip Pietrow – pchnięcie kulą;
Dominik Czubiński – bieg na 100 m, skok w dal;
Paulina Mieczkowska – bieg na 1500 m;
Maksymilian Pazda – bieg na 800 m

9 maja, w Dzień Europy, dziesięcioosobowa grupa uczniów naszego liceum, wraz z nauczycielką historii i WOS Jolantą Bałdys, wzięła udział w polsko- niemieckiej symulacji posiedzenia Parlamentu Europejskiego „Przyszłość UE 27 państw”, która odbyła się na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W czasie projektu uczniowie mogli wcielić się w europosłów i debatować na tematy związane z Unią po BREXICIE.

15 maja gościliśmy u nas gimnazjalistów z całego powiatu. Oprócz podstawowych informacji o szkole, profilach i zasadach rekrutacji gimnazjaliści dostali od nas dużą dawkę zabawy i przyjaznej formy nauki poszczególnych przedmiotów.
Tego samego dnia odbyło się również spotkanie informacyjne dla rodziców gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii

 
Tak wyglądał u nas pierwszy dzień egzaminów maturalnych - materiał HTS Słubice


Teraz już tylko wszyscy czekamy na wyniki.
 

Kilka miesięcy grupa naszych uczniów, wspólnie z polskimi uczniami Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie brała udział w polsko-niemieckim projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie nad Odrą. W trakcie tych kilku miesięcy ponad dwieście polskich i niemieckich uczniów z wielu szkół po obu stronach Odry przygotowywało przedstawienie „!?Wielkie uczucia!?”, wystawione kilkukrotnie 28 i 29 kwietnia na dużej scenie Kleist Forum we Frankfurcie.
Profesjonalni choreografowie, pedagodzy teatralni, kostiumolog, specjaliści od efektów specjalnych i scenografii – wszyscy oni zadbali, by to, co wydarzyło się na scenie zostało jak najlepiej przygotowane i było profesjonalnym przedstawieniem młodych ludzi.
Wydarzenie uświetnili muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie oraz dzieci i młodzież grająca na instrumentach i tworząca dziecięcą i młodzieżową orkiestrę.

W projekcie wzięli udział i występowali na scenie:
(uczniowie LO oraz polscy uczniowie Gimnazjum Karla Liebknechta)
Andrzej Budzyn (IIA), Julia Jagła (10 KLG), Aleksandra Kaliciak (10 KLG),
Sina Mielenz (10 KLG), Natalia Mitrowicz (IIA), Agata Nowaczyk (10 KLG),
Wiktoria Nowak (IID), Zofia Nowak (IID), Anastazja Podsiekajew (IID),
Antonia Rau (10 KLG), Paulina Reus (IIA), Kinga Ryszawa (IID),
Dagmara Suchta (11 KLG), Magdalena Woźniak (10 KLG)

opiekun i koordynator projektu: Dorota Rutka

Z okazji złotego jubileuszu MATURY 1968 w liceum spotkali się nasi absolwenci. Atmosfera była gorąca: powitania, uściski, wspomnienia. Nie zabrakło smacznego tortu i zdjęcia pamiątkowego. Komitet organizacyjny spotkania zadbał o miłe elementy wspomnień, przypominając również historię szkoły. Obecna dyrektor szkoły zaprezentowała "szkołę dzisiaj" i wręczyła uczestnikom zjazdu listy gratulacyjne. Klasa wraz z wychowawcą zapaliła lampki na grobach nieżyjących nauczycieli, a następnie świętowała w restauracji.
Rocznik absolwentów 1968 jest przykładem, że czas spędzony w szkolnych murach nie tylko był czasem trudnej, wytężonej nauki, ale także beztroskiej radości i zawierania przyjaźni na całe życie.

Joomla Templates - by Joomlage.com