brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

My również bierzemy udział w "III Ogólnopolskiej Zbiórce Używanych Okularów - Okulary dla Afryki"!

  • słoneczne dla dzieci i dorosłych,
  • minusy i plusy (ale nie cylindryczne itp.)

W czasie wakacji sprawdźcie, czy nie kryją się w Waszych szufladach zapomniane, nieużywane już okulary. Odwiedzając rodzinę lub znajomych również możecie o to zapytać - tylko nie zabierajcie nikomu używanych aktualnie okularów!
We wrześniu zbierzemy wszystkie i wyślemy w jednej paczce.
Pamiętajcie, że nie mogą być uszkodzone, zadrapane itp.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za udział i dobre lub bardzo dobre wyniki w konkursach i olimpiadach historycznych, chemicznych, geograficznych, za godne reprezentowanie i bardzo dobre wyniki sportowe, za wolontariat i aktywny udział w pracy i występach szkolnego koła teatralnego, za 100% frekwencję - podsumowanie roku szkolnego 2018/2019, który właśnie dobiegł końca. Życzymy Wam udanych, aktywnych, ale bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

21 maja 2019 - dla uczniów klas 8 szkół podstawowych
  • I grupa 9:00 – 10:30 (SP3)
  • II grupa 10:00 – 11:30 (SP2)
  • III grupa 11:00 – 12:30 (SP1)

 

24 maja 2019 - dla uczniów klas III gimnazjów

  • I grupa 9:00 – 10:30 (Gim. nr 2)
  • II grupa 10:00 – 11:30 (Gim. nr 1)

 

Pozostałych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prosimy o dostosowanie się do wybranej grupy.

Zapraszamy!

1. W poniedziałek i wtorek do godz. 12:00 należy w skekretariacie złożyć "obiegówki" i zwrócić książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.
2. Po złożeniu obiegówki można odbierać w sekretariacie dokumenty.
3. ODBIÓR ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY- we wtorek 30 kwietnia od godz. 12:00 w sekretariacie.
4. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie sie w czwartek 9 maja o godz. 15:00 w auli na parterze. ZAPRASZAMY!

Dyrektor szkoły informuje, że:

1. w dniach 27-28 kwietnia 2019 zajęcia w liceum dla dorosłych odbędą się wg planu
2. w dniach 29 -30 kwietnia 2019 (poniedziałek, wtorek) w liceum dla młodzieży, zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg dotychczasowego planu lekcji
3. dzień 2 maja 2019 jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W związku z zaistniałą sytuacją w oświacie, napisane testy kandydatów do Szkolnego Projektu Polsko-Niemieckiego w Gimnazjum we Frankfurcie zostaną sprawdzone w terminie późniejszym.

W związku z powyższym do II etapu rekrutacji (wyjątkowo w tym roku) zostają zakwalifikowani wszyscy kandydaci którzy złożyli podania i przystąpili do testów.


Każdy kandydat otrzyma informację drogą elektroniczną i tradycyjną drogą pocztową o terminie rozmowy kwalifikacyjnej w Gimnazjum we Frankfurcie.

 

Dyrektor szkoły Maria Jaworska

Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach informuje, że jeśli nie dojdzie do porozumienia oświatowych związków zawodowych ze stroną rządową, pracownicy szkoły rozpoczną akcję strajkową polegającą na powstrzymaniu się od świadczenia pracy w poniedziałek 8. kwietnia 2019r. o godz. 8:00 do odwołania.

Maria Jaworska

4 kwietnia 2019r. osiem uczennic, pod opieką nauczycielki Jolanty Bałdys, wybrało się do Berlina, aby wziąć udział w Symulacji Posiedzenia Parlamentu Europejskiego.
Podczas pobytu, uczennice uczestniczyły w spotkaniu zapoznawczym z niezależną organizacją młodzieżową Junge Europäische Bewegung e.V., wysłuchały prezentacji o Unii Europejskiej, a po części teoretycznej udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, gdzie w budynku Komisji Europejskiej w Berlinie (Europäisches Haus Berlin) zwiedziły wystawę Erlebnis Europa (Doświadczyć Europy). Na zakończenie, wspólnie z pozostałymi uczestnikami spotkania, uczennice udały się w okolice Bramy Brandenburskiej, a następnie Pomnika Holokaustu i placu Poczdamskiego z pozostałościami Muru Berlińskiego.
Kontynuacja projektu nastąpi 9 maja 2019 r. w Dzień Europy.

Opiekun: Jolanta Bałdys – nauczyciel historii i WOS

25 marca delegacje wszystkich klas zmagały się z różnymi zadaniami językowymi, gramatycznymi, frazeologicznymi, itp. konkursu polonistycznego "Koniec i bomba, kto nie przyszedł ten trąba"

28 marca nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Zbigniew Herbert po raz kolejny stał się bohaterem tego dnia. Uroczystość uświetniły recytacje zwycięzców konkursu recytatorskiego. Nie zabrakło również nagród i dyplomów dla uczestników konkursów herbertowskich- literackiego, plastycznego, fotograficznego. Docenieni zostali także zwycięzcy konkursów matematycznych, geograficznych, polonistycznych. Podsumowaniem gali herbertowskiej był, zgodnie z tradycją szkoły, występ Drewnianego pudełka zwanego wyobraźnią. Słodkie herbertniki smakowały tego dnia szczególnie dobrze! Jesteśmy dumni, że to właśnie Książę poetów, Zbigniew Herbert jest naszym patronem.

Joomla Templates - by Joomlage.com