Spotkanie profilaktyczne

20 i 21 lutego uczniowie klas pierwszych spotkali się z panią Elwirą Lelental, emerytowaną policjantką Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, byłego kierownika sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową, a obecnie prezes Fundacji Nowe Życie, pomagającej ludziom uzależnionym.
Pani Lelental, z wykształcenia pedagog i prawnik, dzieliła się swoimi doświadczeniami na temat przestępczości narkotykowej, sposobami przeciwdziałania uzależnieniom, omawiała skutki prawne, psychiczne i fizyczne zażywania narkotyków, a także, z doświadczeń pracy w fundacji, opowiadała o tym, jak narkotyki, dopalacze i inne substancje psychoaktywne mogą zrujnować życie.