Salon Maturzystów

We wtorek 18 września uczniowie klas trzecich wybrali się na Salon Maturzystów, który odbył się na Uniwersytecie Szczecińskim. Maturzyści brali udział wykładach podczas których przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przedstawiali prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. W przerwie między wykładami uczniowie mieli okazję zwiedzić targi edukacyjne i zapoznać się z ofertą uczelni ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy. O godzinie 13:00 wszyscy udali się do auli, w której dwugodzinny wykład poprowadził Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów, prowadzi największy fanpage dla maturzystów w Polsce. Część I to wykład motywacyjny „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. Część II – to NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW - Dowody matematyczne (na obu poziomach), w której udział wzięło 1000 uczniów z różnych szkół. Każdy maturzysta otrzymał arkusz z zadaniami i wspólnie były one „krok po kroku” rozwiązywane.
Maturzyści zadowoleni i zmotywowani wrócili do domów. Będą się uczyć!!!

Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 10:07