Powiatowy konkurs „Chemia a środowisko” i warsztaty mydlarskie

27 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Konkurs Chemiczny "Chemia a środowisko" dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych powiatu słubickiego.
Warto zaznaczyć, że uczestnicy wcześniej musieli napisać pracę na jeden z tematów: 1. Czy można i w jaki sposób ograniczać emisję CO2 i innych gazów do środowiska? 2. Wybrane pierwiastki, ich pozytywny i negatywny wpływ na środowisko. W drugim etapie konkursu rozwiązywali test.
Po konkursie wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach mydlarskich i własnoręcznie wykonali kolorowe i pachnące mydełka, które stały się pamiątką z wizyty w naszej szkole.
Uczestnicy konkursu oraz warsztatów z zainteresowaniem wysłuchali również prezentacji przygotowanej przez dziewczęta z klasy I BD, Dominikę Kołyszko i Karolinę Zielińską, na temat historii klasyfikacji pierwiastków i tablicy Mendelejewa.

Wyniki Powiatowego Konkursu Chemicznego "Chemia a środowisko":

• I miejsce - Bartłomiej Zimniak z Gimnazjum nr 2 w Słubicach,
  • II miejsce - Michalina Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach,
  • III miejsce - Julia Wojtkiewicz z Gimnazjum w Cybince,

Wyróżnienie - Dobrosława Cholewczyńska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.

Gratulujemy!
Zapraszamy do udziału w naszym konkursie za rok!

Organizator: nauczyciel chemii - Sławomira Czerniawska