!!! UWAGA - ZMIANA TERMINÓW !!!

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

Jest to Szkolny Projekt Polsko-Niemiecki.

• Do 15 maja 2020 r. Przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce. (Dokumenty można przesłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć do szkoły w godzinach 9:00-12:00)

• O terminie i sposobie dalszego naboru poinformujemy każdego kto złoży podanie oraz świadectwo ukończenia VII klasy szkoły podstawowej elektronicznie, telefonicznie.

Dzień Patrona

28 marca nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Zbigniew Herbert po raz kolejny stał się bohaterem tego dnia. Uroczystość uświetniły recytacje zwycięzców konkursu recytatorskiego. Nie zabrakło również nagród i dyplomów dla uczestników konkursów herbertowskich- literackiego, plastycznego, fotograficznego. Docenieni zostali także zwycięzcy konkursów matematycznych, geograficznych, polonistycznych. Podsumowaniem gali herbertowskiej był, zgodnie z tradycją szkoły, występ Drewnianego pudełka zwanego wyobraźnią. Słodkie herbertniki smakowały tego dnia szczególnie dobrze! Jesteśmy dumni, że to właśnie Książę poetów, Zbigniew Herbert jest naszym patronem.