Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

Koncert Kamila Karmelity

W piątek 13 września uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w koncercie Kamila Karmelity i wysłuchania utworów granych na mało znanym instrumencie - marimbie. Koncert poprowadził pierwszy nauczyciel Kamila Karmelity i obecnie nauczyciel muzyki w naszej szkole - Piotr Janoś. Właściwie były to dwa koncerty, aby umożliwić większej grupie młodzieży kontakt z utalentowanym, młodym, ale już wielokrotnie nagradzanym, również na świecie, muzykiem ze Słubic oraz granymi przez niego utworami.
Koncert u nas był koncertem przedpremierowym, bo w niedzielę 15 września Kamil Karmelita grał koncert w kościele NMP w Słubicach.