Informacje dotyczące MATURY 2019

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

Maturzysto

Informacje dla zdających egzamin maturalny w 2019 roku.

1

Sesja egzaminacyjna od 6 maja (poniedziałek) do 20 maja 2019r. – w naszej szkole

2

Na egzamin przychodzi się co najmniej 15 min. przed czasem

3

Przybycie na egzamin po czasie, jest traktowane jako rezygnacja z egzaminu

4

Wygląd zdających, członków komisji - odświętny

5

Konieczność posiadania dowodu osobistego, długopisu z czarnym kolorem tuszu.

6

Zakaz posiadania aparatu telefonicznego, fotograficznego na egzaminie pisemnym, ustnym. Posiadanie sprzętu elektronicznego jest podstawą do przerwania egzaminu zdającemu

7

Przebieg egzaminu pisemnego

1. podpisanie listy obecności, losowanie numerków i zajęcie miejsc
  2. otrzymanie arkuszy, naklejek identyfikatorów
  3. sprawdzenie czy arkusz jest kompletny, naklejenie identyfikatorów na arkusz i kartę odpowiedzi, zapoznanie się z instrukcją.
  4. uczniowie korzystający z dostosowań np. dyslektycy – zaznaczają
  5. czas wypełniania arkuszy-podany na 1 stronie arkusza i napisany na tablicy.
  6. zgłoszenie gotowości ukończenia egzaminu przez podniesienie ręki.
  7. ostatnia osoba z sali jest obecna przy pakowaniu arkuszy, składa podpis w protokole.
  8. można korzystać z materiałów i przyborów pomocniczych, których wykaz ogłosił dyrektor CKE (bez ołówka, korektora)
 8

W przypadku konieczności wyjścia z sali (egzamin pisemny) zadający zgłasza potrzebę, zamyka arkusz, zostawia go na swoim stoliku, wychodzi z członkiem ZN – o wyjściu zapis w protokole

9

Terminy egzaminów pisemnych: 6.05 – j, polski PP+PR,   7.05 – matematyka PP, 8.05 – j. angielski PP+PR, 9.05-mat. PR, 10.05 – biologia, WOS, 13.05 - chemia i informatyka, 14.05 j. niem. PP+PR, 15.05–geografia, 20.05 16.05 – fizyka i astronomia oraz historia.

10

Egzaminy ustne: język polski od 9 do 22 maja; język obcy od 6 do 25 maja

Harmonogram egzaminów ustnych ustala dyr. szkoły

11

Przebieg egzaminu ustnego z j. polskiego. Zdający

1. przybywa na egzamin w określonym terminie (z zapasem około 30 min)
  2. wchodzi na salę w kolejności ustalonej na liście, losuje 1 numer zestawu (jeden z około 200), przygotowuje się 15 min, omawia zagadnienia z zestawu i odpowiada na pytania – 15 minut (w sali mogą przebywać dwie osoby: zdający i przygotowujący się)

12

Przebieg egzaminu ustnego z języka obcego. Zdający

1. przybywa na egzamin w określonym terminie (z zapasem około 30 min),
  2. wchodzi na salę w kolejności ustalonej na liście, losuje 1 zestaw z dostępnych zestawów,
  3. omawia zagadnienia z zestawu i odpowiada na pytania – egzamin trwa 15 minut (w sali przebywa jedna osoba – zdający.

13

Nie zdanie egzaminu lub rezygnacja, nie przeszkadza aby przystąpić do następnych egzaminów

14

Unieważnienie egzaminu może nastąpić w przypadku stwierdzenia niesamodzielnej pracy zdającego w trakcie egzaminu lub podczas sprawdzania arkuszy egzaminacyjnych.

15

Wyniki egzaminu: 4 lipca 2019r. (czwartek) w sekretariacie szkoły.

16

W przypadkach losowych, można skorzystać z terminu dodatkowego. Zdający lub jego rodzice najpóźniej w dniu egzaminu składają udokumentowany wniosek do dyrektora szkoły.

17

EGZAMIN MATURALNY W TERMINIE DODATKOWYM: od 3 do 8 czerwca 2019r. – część ustna, od 3 do 14 czerwca 2019r. – część pisemna

18

Absolwent, który przystąpi do wszystkich egzaminów obowiązkowych, ale z jednego egzaminu uzyska mniej niż 30% ma możliwość zdawania egzaminu poprawkowego w sierpniu.

• terminie 7 dni (do 11 lipca 2019), składa oświadczenie o chęci przestąpienia do egzaminu
  • egzaminpoprawkowy: część pisemna - 20 sierpnia 2019 r. (wtorek), godz. 9:00

część ustna - 20-21 sierpnia 2019r. (wtorek, środa) – (termin ustala dyrektor)

• wyniki egzaminu poprawkowego: 11 września 2018.

19

Kto nie uzyska świadectwa dojrzałości, może ponownie przystąpić w kolejnych sesjach wiosennych w okresie 5 lat od pierwszego egzaminu z zaliczeniem egzaminów zdanych

20

Szczegółowe informacje znajdziesz w „Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019 na stronach: loslubice.edu.pl, www.oke.poznan.pl