brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Sukcesy 2010

BADMINTON

9.03.2010r. obyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji "każdy z każdym" przystąpiły trzy szkoły:

•    ZSL Słubice jako organizator;
•    ZSE-R Słubice;
•    ZST Słubice.

Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Aleksandra Deptuch i Karolina Kluba. Natomiast chłopcy wystąpili w składzie: Daniel Raźny, Daniel Piórkowski i Artur Żałoba. W końcowej klasyfikacji w kategorii dziewcząt:

•    I miejsce Zespół Szkół Licealnych w Słubicach;
•    II miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno – Rolniczych w Słubicach;
•    III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Słubicach;

w kategorii chłopców:

•    I miejsce Zespół Szkół Licealnych w Słubicach;
•    II miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno – Rolniczych w Słubicach;
•    III miejsce Zespół Szkół Techniczynych w Słubicach.

9.12.2010r. odbyły się po raz drugi MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny w kategorii dziewcząt i trzy drużyny w kategorii chłopców. Nasza drużyna w składzie: Daniel Raźny, Michał Lis i Daniel Stolarek zajęła I miejsce i zapewniła sobie awans do dalszych rozgrywek, które odbędą się  w Świebodzinie.

KOSZYKÓWKA

12 i 13 stycznia 2010r. w Hali sportowej przy ZSO w Rzepinie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt.

Tak jak w poprzednich latach do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z naszego powiatu. Po zaciętych pojedynkach w grupach reprezentacja chłopców zajęła 2 miejsce zapewniając sobie wyjście z grupy i możliwość walki o pierwsze miejsce z gospodarzami, czyli ZSO w Rzepinie. Niestety ulegli rywalom.

W klasyfikacji końcowej reprezentacja zajęła 3 miejsce po wygranym pojedynku z ZST ze Słubic (20:18).

Reprezentacja w składzie: Dawid Borsuk, Damian Łapiński, Martin Łapiński, Daniel Piórkowski, Paweł Starobrat, Patryk Szafarczyk, Michał Witkowski, Krzysztof Wyrwał, Igor Zieliński, Artur Żałoba.
Reprezentacja dziewcząt zajęła 5 miejsce.


SIATKÓWKA

15.03.2010r. obyły się w Sulęcinie Zawody Rejonowe Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej dziewcząt. O awans do dalszych rozgrywek walczyły drużyny z: Sulęcina, Słubic, Międzyrzecza i Zbąszynka.

Po wyrównanej walce I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzecza, II miejsce Liceum Ogólnokształcące z Sulęcina, III miejsce Zespół Szkół Licealnych ze Słubic i IV miejsce szkoła ze Zbąszynka.

5.02.2010 r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT na Miejskiej Sali.
O miano najlepszej drużyny walczyło 5 drużyn w kategorii dziewcząt i 5 drużyn w kategorii chłopców (10.02.2010r.).

Do słubickich drużyn: popularnej samochodówki, rolniczaka i ogólniaka, dołączyły:

LO z Rzepina i "leśniaki" ze Starościna. Zespoły zagrały systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów, z tym że skrócono poszczególne sety do 20.

Po podsumowaniu "pojedynków":

• w kategorii dziewcząt:
I miejsce ZSL Słubice
II miejsce ZSE-R Słubice
III miejsce Starościn
IV miejsce ZST Słubice
ZSO Rzepin.

• w kategorii chłopców:
I miejsce ZST Słubice
II miejsce TL Starościn
III miejsce ZSE-R Słubice
IV miejsce ZSO Rzepin
V miejsce ZSL Słubice.

Zwycięzcy zmagań w obu kategoriach w nagrodę będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się w miesiącu marcu w Sulęcinie.

Drużyna dziewcząt w składzie:

• Natalia Cieszyńska
• Aleksandra Czapłon.
• Anita Dudkowska
• Stefania Karbowiak
• Karolina Kluba
• Amielia Lis
• Nadia Pniewska
• Elżbieta Wróbel

Drużyna chłopców w składzie:

• Łukasz Borkowski
• Łukasz Ceranowicz
• Filip d’Huet
• Filip Jasiewicz
• Dawid Marciniak
• Wojtek Pilimon
• Daniel Piórkowski
• Daniel Raźny
• Bartosz Skręty
• Mateusz Żyłka
PIŁKA RĘCZNA

2.03.2010r. zgodnie z kalendarzem rozgrywek odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU SŁUBICKIEGO w piłce ręcznej dziewcząt. Natomiast 3.03.2010r. odbyły się rozgrywki chłopców.

Turniej dostarczyły zawodnikom, trenerom i kibicom sporych emocji. Po zaciętych pojedynkach reprezentacja szczypiornistek zajęła 1 miejsce i w ten sposób uzyskała przepustkę do dalszych rozgrywek, które odbędą się w najbliższym czasie w Świebodzinie.
Drużynie chłopców zabrakło trochę szczęścia. W meczu na miarę finału zespół uległ rolniczakowi zajmując zasłużone 2 miejsce.
22.03.2010r. drużyna dziewcząt w piłce ręcznej w składzie: Irmina Jankowska, Karolina Kluba, Aleksandra Deptuch, Nadia Pniewska, Ewa Drozda, Ewa Jurkowska, Stefania Karbowiak, Natalia Cieszyńska zajęła drugie miejsce w Turnieju Rejonowym Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłkę Ręczna dziewcząt. Pokonując gładko reprezentację z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzecza i reprezentację z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Natomiast  ulegając zawodniczkom z Liceum Ogólnokształcącego  w Świebodzinie.

12.04.2010r. reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej zajęła drugie miejsce w Półfinale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Świebodzinie.
Drużyna wywalczyła awans do finału wojewódzkiego.

19.04.2010r. odbył się z udziałem czterech drużyn Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną dziewcząt. I miejsce zajęła drużyna ze Świebodzina, II miejsce zajęła drużyna z Żagania, III miejsce zajęła drużyna z Gubina i IV miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły.
Czytany 6190 razy
Więcej w tej kategorii: « Sukcesy 2011 Sukcesy sportowe »
Joomla Templates - by Joomlage.com