brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Koszykówka

12.12. 2012 r. w Zespole Szkół w Rzepinie odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej chłopców w ramach powiatowej licealiady. Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta reprezentowali:

1. Rafał Andrejczuk Gim. Frankfurt
2. Bartosz Kowalewski Gim. Frankfurt
3. Dawid Bień III b
4. Marek Trzeciak III b
5. Piotr Kołosowski III b
6. Adrian Srebrny II a
7. Karol Longa II a
8. Szymon Turek III d
9. Konrad Kubiak III a

W zawodach brało udział 6 szkół:

ZST w Słubicach, Liceum Rzepin, TL w Starościnie, ZSER w Słubicach, Liceum w Ośnie Lubuskim oraz ZSL w Słubicach.

Po losowaniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły, w grupach grano systemem "każdy z każdym" a dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału. Po losowaniu okazało się, że będziemy mieli małe mistrzostwa Słubic, bowiem w grupie „B" znalazły się trzy słubickie szkoły.
W pierwszym meczu Zespół Szkół Technicznych okazał się lepszy od ZSER wygrywając kilkunastoma punktami. W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy naszego liceum i ZSER, mecz miał dramatyczny przebieg, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i na 30 sekund przed końcem przegrywaliśmy jednym punktem! Jednak bardzo dobra akcja całego zespołu
i świetny rzut Rafała Andrejczuka sprawiły, że wygraliśmy jednym punktem. Brawo!
Trzeci pojedynek pomiędzy ZST a ZSL stał na wyrównanym poziomie, jednak końcówka należała do podopiecznych Pana Jarosława Sadowskiego, którzy ostatecznie zwyciężyli kilkoma punktami.
W półfinałach, po bardzo emocjonującym i dramatycznym spotkaniu, ZST pokonał jednym punktem Technikum Leśne ze Starościna, natomiast ZS w Rzepinie nie dał najmniejszych szans chłopakom z ZSL wygrywając gładko różnicą kilkunastu punktów.
W meczu o III miejsce ZSL spotkało się z drużyną uważaną za faworyta tego turnieju –czyli
z TL Starościn. Jednak to nasi chłopcy zagrali „koncertowo" prowadząc zdecydowanie od pierwszej do ostatniej minuty, zwyciężając i plasując się ostatecznie na wysokim trzecim miejscu. Gratulujemy!
W meczu finałowym po kolejnym dramatycznym i emocjonującym boju ZST w Słubicach, po dogrywce pokonał ZS Rzepin mimo, że po pierwszych 5 minutach przegrywał już 0:10! Ekipie ZST gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach rejonowych.


13.12 2012 r. odbyły się zawody dla dziewcząt. Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta reprezentowały:

1. Benita Araszewska
2. Ewelina Tomala
3. Sonia Czekalska
4. Karolina Reniszewska
5. Malwina Kuś
6. Liza Stefanowicz
7. Natalia Powchowicz
8. Kinga Wieliczko

W zmaganiach udział wzięło 5 drużyn: ZST w Słubicach, ZSER w Słubicach, ZS w Rzepinie, TL w Starościnie oraz nasze ZSL w Słubicach.

Mecze rozgrywano systemem "Każdy z Każdym" a zwycięzcą turnieju zostawała drużyna która uzbierała najwięcej punktów.
Turniej nasza drużyna rozpoczęła pojedynkiem z faworytem oraz ubiegłorocznym zwycięzcą z zespołem Szkół w Rzepinie. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany ale świetna gra naszych dziewczyn zwłaszcza w obronie sprawiła że to ZSL wygrał ten pojedynek w stosunku 14:6. Kolejne dwa mecze to popis ekipy ZSL i wysokie wygrane z ZST w Słubicach i z TL w Starościnie. Ostatni mecz w turnieju pomiędzy ZSL a ZSER miał kluczowe znaczenie dla ostatecznego układu tabeli, ponieważ trzy ekipy (ZSL, ZSER, ZS w Rzepinie) miały szansę na pierwsze miejsce. Gdyby ZSER wygrał z ZSL różnicą 6 punktów to Rzepin cieszyłby się z pierwszego miejsca, a jeśli różnicą 13 punktów to ZSER zostałby zwycięzcą. Na szczęście nasze dziewczyny pokazały, że mecze pod dużą presją wpływają na nie mobilizująco, wyszły na boisko naładowane pozytywną energią, grając świetny mecz pozbawiły złudzeń rywalki o pierwszym miejscu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZSL przewagą trzech punktów! Z kompletem zwycięstw zespół ZSL w Słubicach zajął pierwsze miejsce, trzeba przyznać, że w pełni zasłużenie i będzie reprezentował powiat słubicki na zawodach rejonowych. Naszym dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie turnieju.

 

W Słubicach odbyły się zawody rejonowe w piłce koszykowej dziewcząt, w turnieju udział wzięły reprezentacje ZSL w Słubicach, Zespół Szkół z Sulęcina i Liceum ze Skwierzyny. Drużyny grały systemem każdy z każdym 4 x 7 min. Mecze były emocjonujące i zacięte. W meczu otwarcia Skwierzyna pokonała Sulęcin różnicą 3 punktów. W drugim meczu Słubice wygrały ze Skwierzyną różnicą tylko jednego punktu. W ostatnim meczu Sulęcin ograł dziewczyny z ZSL różnicą 6 punktów.
Końcowa klasyfikacja:

1. ZS Sulęcin
2. LO Skwierzyna
3. ZSL Słubice

Drużyna z Sulęcina wywalczyła awans do Finału wojewódzkiego.

Czytany 7770 razy
Więcej w tej kategorii: « Sukcesy 2013 Sukcesy 2015 »
Joomla Templates - by Joomlage.com