Regulamin rekrutacji - dorośli

Regulamin rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Słubicach (forma zaoczna) na rok szkolny 2019/2020

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z dnia 11 stycznia 2017 r.) Dz.U.2017.59.
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018-2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz. U. z dnia 14 marca 2017 r.) Dz.U.2017.586.
  3. Zarządzenie Nr 7/2019 Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020.

1. Nabór kandydatów do Liceum prowadzony jest według zasad określonych w odpowiednich przepisach dotyczących rekrutacji w szkołach dla dorosłych.
  2. O przyjęcie do Liceum mogą ubiegać się absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej, gimnazjum, ośmioklasowej szkoły podstawowej, którzy mają 18 lat lub w danym roku kalendarzowym ukończą 18 lat.
  3. W szczególnych przypadkach do szkoły przyjmowani są również słuchacze niepełnoletni.
  4. W celu przeprowadzenie rekrutacji do klas pierwszych Dyrektor Liceum powołuje szkolną komisję rekrutacyjną, wyznacza jej przewodniczącego i określa zadania członków komisji.
  5. Do zadań szkolnej komisji rekrutacyjnej należą:
    1. ustalenie na podstawie wyników postępowania rekrutacyjnego listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów;
    2. ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły;
    3. sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.
  1. Dyrektor Liceum może odstąpić od powołania komisji, jeżeli liczba kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkoły jest mniejsza lub równa liczbie wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła.
  2. Kandydaci do Liceum powinni złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły zawierający:
  • dane osobowe, dokumentu potwierdzającego tożsamość lub numer paszportu, imiona rodziców, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej, numer telefonu;
  1. Do wniosku należy dołączyć:
  • oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej, lub zasadniczej szkoły zawodowej;
  • dwa zdjęcia;
  • orzeczenie o niepełnosprawności, opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej (o ile kandydat takie dokumenty posiada)
  1. Dane osobowe kandydatów, którzy nie zostali przyjęci, są przechowywane w szkole przez rok.
  2. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego na dany rok szkolny określa Zarządzenie lubuskiego Kuratora Oświaty.

Regulamin rekrutacji został przyjęty do realizacji na posiedzeniu Rady Pedagogicznej dnia 26.02.2019r.

Więcej w tej kategorii: « Regulamin rekrutacji