Londyn - 9-14.06.2024

"Goodbye, tschüss, do szybkiego zobaczenia Londyn!

Minęło kilka dni, od kiedy jesteśmy w Słubicach. Nogi odpoczęły, wyspaliśmy się i nadszedł czas na wspomnienia.

1. relacja:

"Zmokliśmy tylko 4 razy .

Pierwszym naszym celem było zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz pyszna obiadokolacja w Ristorante Roma."

2. relacja:

"Dalszy ciąg zwiedzania - Big Ben, czyli Elizabeth Tower, symbol Londynu, o wysokości ponad 96 metrów oraz budynki parlamentu. Do tego przejażdżka mierzącym 135 metrów London Eye, z którego podziwialiśmy panoramę Londynu".

3. relacja:

“Naszym ulubionym środkiem transportu zostało metro zwane the Tube, mające 272 stacje i długość ponad 470km. To właśnie nim wybraliśmy się oglądać zmianę warty przy Pałacu Buckingham. Zwiedziliśmy również park świętego Jakuba, opactwo Westminster i udaliśmy się na zakupy przy Leicester Square oraz posiłek w chińskiej dzielnicy. Na zakończenie dnia niespodzianką był przejazd do Camden Town, gdzie podziwialiśmy różnorodność kultur i tańczyliśmy na ulicy.”

4. relacja:

"Ostatni dzień pobytu w Londynie dobiegł już końca. Był to intensywny dzień pełen niesamowitych wrażeń. Spacerowaliśmy wzdłuż Tamizy, oglądając robiące ogromne wrażenie mosty, w tym Tower Bridge i London Bridge. Widzieliśmy katedrę, galerię Tate Modern oraz ogromne drapacze chmur w dzielnicy Canary Wharf. Obowiązkowym punktem wycieczki był typowo angielski posiłek - fish and chips. Nie mogło też zabraknąć rejsu po Tamizie zwieńczonego wizytą w Greenwich, gdzie stanęliśmy na południku 0.

Odrobinę zmęczeni, ale szczęśliwi wracamy do domu."

Będziemy mieli co wspominać!

Szczególne podziękowania dla naszego przewodnika Seweryna Biela!

Opiekunowie: nauczycielki Monika Michałczak-Iwaszkiewicz, Marzena Górna, Magdalena Sibilska.

Niebezpieczeństwa tzw. "challenge"

Wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w spotkaniach o tematyce cyberprzemocy oraz zagrożeń, jakie niosą za sobą tzw. "challenge" internetowe.

 

Zajęcia przeprowadziły pedagog Magdalena Zielińska i psycholog Joanna Pusz.

Spływ kajakowy 1B, 2D i części 1E

Przygodę z wiosłowaniem w kajaku po rzece Pliszce mają już za sobą uczniowie klasy 1B, 2D i małej "doklejki" z 1E.

Pogoda, mimo straszenia, była w sam raz - ani za gorąco, ani za zimno, trochę słońca i parę deszczowych kropel, chociaż nie był to żaden deszcz. Za to emocji na szlaku Sądów - Koziczyn trochę się "uzbierało". Niektórych ekip kajak "nie chciał słuchać", inne w niewytłumaczalny sposób przyciągane były przez nadbrzeżne szuwary i nawodne przeszkody, ale wszyscy dopłynęli do końca i z całą pewnością będą mieli co wspominać.

 

Opiekunowie, wychowawczynie klas: Monika Gałek i Ewa Szopa oraz Dorota Rutka.

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Lekkiej Atletyce

28 maja na stadionie Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się zawody w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Lekkiej Atletyce kat. U18 i U20.

ZSL SŁUBICE wystawiło bardzo mocną drużynę, co przełożyło się na liczne medale. Ogromne brawa dla naszych licealistów za znakomite miejsca oraz życiowe osiągnięcia.

 

Opiekun. Michał Bieliński

Dzień Sportu, Profilaktyki i Ekologii

Po drugim, długim majowym weekendzie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w szkolnym Dniu Sportu, Ekologii i Profilaktyki.

 

Organizatorzy: zespół przyrodniczo-sportowy.

We use cookies
Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności i plików cookies.  Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.