"Spotkania dla przyszłości"

#SzkołaPamięta. 3 listopada wzięliśmy udział w II części projektu "Spotkania dla przyszłości". Tego dnia uczniowie zwiedzili siedzibę Gminy Żydowskiej, wysłuchali wykładu o religii i tradycjach społeczności żydowskiej, obejrzeli wystawę upamiętniającą przedstawicieli Gminy Żydowskiej, którzy zginęli podczas I Wojny Światowej oraz w czasach III Rzeszy, a następnie zwiedzili Miejsce Pamięci i Dokumentacji "Ofiary tyranii politycznej" i obejrzeli tam wystawę "Głód" omawiającej zjawisko głodu, również na przykładzie Polaków zesłanych na Sybir.

Koordynator projektu: Marta Rusek
Opiekunowie: Paweł Słabęcki i Dorota Rutka