Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

• Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

W sobotę 18 stycznia od godz. 9:00 do 12:00 zainteresowani uczniowie i ich rodzice mogą zasięgnąć informacji na temat przebiegu nauki, odbyć indywidualne konsultacje i zapoznać się z zasadami rekrutacji oraz warunkami przebiegu nauki w tej szkole, także po polsku.

Tego samego dnia, w sobotę 18 stycznia o godz. 12:00 w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie odbędzie się spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami polskich urzędów edukacji.

Zapraszamy!
Święta są w nas - zbieraliśmy żywność dla starszych osób w potrzebie - dziękujemy.
Samorząd Szkolny.
Opiekun Samorządu Szkolnego - Marcel Dagiel.

Jak co roku, przed świąteczną przerwą wszyscy - uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, spotkaliśmy się na szkolnych Jasełkach.

W przedświątecznych nastrojach, uczniowie na lekcjach chemii tworzyli tęcze w probówkach. Trochę zabawy, trochę nauki. W każdym razie było kolorowo!

Nauczyciel chemii: Sławomira Czerniawska

Troje uczniów naszej szkoły przeszło do półfinału XVIII edycji konkursu Supermatematyk - Bartosz Łyskanowski i Mikołaj Abbas, obaj z klasy z I A oraz Martyna Prokopowicz z klasy II A.
Gratulujemy Wam i będziemy za Was trzymać kciuki podczas następnego etapu, który odbędzie się w lutym.

Jak co roku, również i tym razem nasi uczniowie współtworzyli Preludium Bożonarodzeniowe - śpiewali i tańczyli w różnych formacjach, pomagali organizacyjnie, ale największą grupą było szkolne koło teatralne Drewniane Pudełko Zwane Wyobraźnią.
Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy.

Cały grudzień trwała zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Zielonej Górze, zainicjowana przez uczennicę klasy III A Nikolę Łączkę. W ostatni dzień przed świąteczną przerwą, Nikola zawiozła wszystkie zebrane rzeczy do potrzebujących kotów i psów w zielonogórskim schronisku. A była to nie tylko sucha i mokra karma, ale też legowiska, koce, miski, kontenerki do transportu zwierząt i zabawki - pięknie Wam wszystkim dziękujemy!
Zwierzętom w schronisku, dzięki temu, będzie z pewnością chociaż trochę łatwiej przetrwać trudniejszy, zimowy czas.

16 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w konferencji "Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?"
Tematyką poruszaną podczas tego wydarzenia było: skąd się bierze hejt, jak skutecznie walczyć z mową nienawiści oraz rozwiązywać różnego rodzaju konflikty, np. za pomocą mediacji.
Oprócz uczniów obecni byli: starosta Leszek Bajon, wicestarosta Robert Włodek, poseł i wiceszef sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Bogusław Wontor oraz prelegenci – policjantka i mediator Sylwia Szary, trener transpersonalny Edyta Maliczak, adwokat Marta Tetzlaw – Dering i prokurator Adam Grochoła.
W ramach Mikołajek klasa I A wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry. Najpierw było trampolinowe szaleństwo w Parku Trampolin SkokoLoco, a później odpoczynek w kinie 3D. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili bardzo zadowoleni do domów.
Opiekunowie - wychowawczyni Iwona Grabowska i ksiądz Marcin Krechowicz.
9 grudnia klasa II BD wybrała się na wycieczkę do Berlina. Wśród wielu atrakcji najważniejszym był jarmark bożonarodzeniowy
Opiekunami wycieczki byli Jolanta Bałdys i Władysław Maniewski.