Wycieczka 1A

24 i 25 maja uczniowie 1A, 2A oraz kilka osób z innych klas, wzięli udział w wycieczce po Ziemi Kłodzkiej, w ramach programu Poznaj Polskę. Zaplanowane punkty zwiedzania zostały zrealizowane - Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Twierdza Kłodzko, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie uczniowie poznali historię papieru, a nawet mieli okazję samodzielnie wytworzyć kilka kartek ze specjalnym znakiem wodnym. W osobnej sali poświęconej banknotom uczniowie dowiedzieli się z czego są produkowane i jak zabezpieczane są nasze banknoty.
Drugi dzień wycieczki do Kotliny Kłodzkiej to było przede wszystkim "wdrapywanie" się po około 700 stopniach na Szczeliniec Wielki - najwyższy w Europie szczyt gór płytowych i najwyższy w Górach Stołowych. Labirynty, szczeliny, Piekielko, Wielbłąd, Głowa małpy, a nawet trochę śniegu, to atrakcje drugiego dnia. A! I jeszcze momentami rozpaczliwe łapanie powietrza, opanowywanie drżenia mięśni lub ataku paniki. :)
To były dwa dni wypełnione wiedzą, ciekawymi rozmowami i integracją wszystkich uczestników.
Pogoda dopisała, humory również!

Wycieczka dofinansowana w ramach programu Poznaj Polskę.

Opiekunowie: wychowawczyni klasy Halina Bakan, Katarzyna Piątek, Leokadia Bartkowiak, Dorota Rutka