brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

loslubice rekrutacja2020

!!! UWAGA - ZMIANA TERMINÓW !!!

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

Jest to Szkolny Projekt Polsko-Niemiecki.
 

  • Do 15 maja 2020 r. Przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce. (Dokumenty można przesłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć do szkoły w godzinach 9:00-12:00)

 

  • O terminie i sposobie dalszego naboru poinformujemy każdego kto złoży podanie oraz świadectwo ukończenia VII klasy szkoły podstawowej elektronicznie, telefonicznie.

 

 

Hurrrrraaaa! - Tak można jednym słowem wyrazić ogromną radość dwóch uczennic naszej szkoły, które po zawziętym boju zwyciężyły w IX Lubuskim Konkursie Recytatorskim o Laur Zbigniewa Herberta. Agata Musiał (IIIc) oraz Daria Dziubecka (IIIc) były bezkonkurencyjne i ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji - gratulujemy, dziewczyny!!!!
14 marca 2009r o godz. 11:00 w Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta w Słubicach ul. Bohaterów Warszawy 3, wszyscy kandydaci do Gimnazjum we Frankfurcie zdają testowy egzamin selekcyjny z języka niemieckiego.

Zainteresowanych zapraszamy z legitymacją szkolną, a wcześniej do 11 marca 2009, prosimy o złożenie podania wraz ze świadectwem z klasy II gimnazjum.
Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs dla uczniów i nauczycieli pod hasłem „Jak pomóc Ziemi? Jak pomóc sobie?” Zadaniem uczniów było stworzenie programu ekologicznego dla szkoły, a nauczyciel miał przeprowadzić atrakcyjną lekcję. Zadania tego podjęli się uczniowie klasy I d i II d pod opieką Pani Joanny Baś.
Już w sobotę, 14 lutego 2009r. w Gimnazjum im. Karola Liebknechta odbędzie się dzień otwartych drzwi (od godz. 9 do 12).

Zainteresowani uczniowie i ich rodzice mogą zasięgnąć informacji na temat przebiegu nauki, odbyć indywidualne konsultacje i zapoznać się z warunkami funkcjonowania Szkoły.

Tego samego dnia, 14 lutego 2009 w Collegium Polonicum odbędzie się o godz. 14:00 spotkanie informacyjne z dyrekcją szkół (gimnazjum i liceum) oraz przedstawicielami polskich urzędów edukacji.

Przypominamy adres:

Wieckestrasse 1b
D-15230 Frankfurt (Oder)
tel.: 0049-335-549972
28 stycznia uczniowie klas Id, IId i IIId spotkali się, aby debatować na temat ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W tym celu został opracowany szkolny program proekologiczny. Młodzież została zainspirowana do tego przedsięwzięcia przez Ministerstwo Środowiska. Merytorycznie wspierały projekt młodzieży opiekunowie: Joanna Baś i Maria Jaworska. Obecność Dyrekcji i nauczycieli podczas debaty dodała prelegentom skrzydeł. Robert Dmitrzak za oddanie ducha idei podczas swojego wystąpienia otrzymał gromkie brawa.

GALERIA
W semestrze I r.szk.2008/2009 licealiści kilkakrotnie zmierzyli się z koleżankami i kolegami na polu ekologii, biologii i profilaktyki uczestnicząc w wielu konkursach.
Uśmiechnięte twarze, dostojny wygląd, dobre samopoczucie towarzyszyły balowi studniówkowemu. To zasługa rodziców, wychowawców, że spotykali się uczniowie klas trzecich liceum ogólnokształcącego, w odświętnym nastroju w Collegium Polonicum. Noc z 10 na 11 stycznia 2009r. przeżyli wspaniale młodzi licealiści razem z osobami towarzyszącymi i nauczycielami.
20 stycznia 2009r. Starosta Powiatu Słubickiego Pan Andrzej Bycka wręczył stypendystom dyplomy. Stypendium Starosty na rok szkolny 2008/2009, za osiągnięcia w nauce, otrzymali licealiści: Paulina Koroluk, Justyna Czernuszka, Marta Kozdraś, Aleksandra Bukalska, Arleta Niedziałkowska i Radosław Sławuta.


Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym odbyły się 8 stycznia w tutejszej szkole. Zawody przebiegły w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji sportowej. W konkurencji dziewcząt:

wygrała drużyna naszej szkoły w składzie:
Magdalena Burkot (IIIC) i Katarzyna Łakomska (IIID). Zdobyły one awans do półfinałów wojewódzkich;
4 grudnia 2008r. reprezentacja szkoły w składzie: Dawid Adamczyk (IB), Adam Andruszkiewicz (IIC), Aleksandra Gronek (ID), Maciej Mikołajczak (IB), Paweł Borkowski (IB) zdobyła II miejsce.

I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Leśnych w Starościnie;

III miejsce drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach;
Joomla Templates - by Joomlage.com