brazowe liceum 2019
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w ZSL im. Z. Herberta w Słubicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

plan

 

 

matura

 

rekrutacja

 

galeria

 

Rozpoczynamy rekrutację polskich uczniów do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą na rok szkolny 2020/2021.

 

  • Do 27 marca 2020 w sekretariacie Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach przyjmujemy podania oraz świadectwa ukończenia VII klasy szkoły podstawowej w Polsce.
  • 4 kwietnia 2020 (sobota) o godz. 11:00, w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, odbędzie się pisemny test znajomości języka niemieckiego.
  • W dniach 25-27 maja 2020 osoby z najwyższym wynikiem testu pisemnego odbędą rozmowę kwalifikacyjną (w j.niemieckim) w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

 

 

28.04.2008 w Naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791, w której udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkoły.


Uczniowie Koła Historycznego wraz z opiekunem (Anna Musiał-Rachowiak) przygotowali wykład historyczny wprowadzający do tematyki spotkania.
Klasy prezentowały wybrane postaci historyczne związane z Konstytucją, a następnie odbył się Quiz, który wygrała klasa II A.

 

"Drodzy Absolwenci, życzę Wam spełnienia marzeń, sukcesów w dalszym kształceniu, abyście w swym dorosłym życiu kierowali się zawsze prawdą, pięknem, i dobrem..." - takimi słowami pożegnała Dyrektor Szkoły Maria Jaworska tegorocznych absolwentów.

Zdjęcia z uroczystości szkolnej są w galerii.

GALERIA

Dnia 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się prezentacja filmów o tematyce ekologicznej. Filmy zostały przygotowane przez klasy pierwsze i drugie. Po zakończeniu prezentacji publiczność głosowała na najlepszy film.

Dnia 22 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko- Powiatowy w Słubicach.

WIELKA GRA - 15 kwietnia odbył się turniej wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły Zbigniewa Herberta.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii szkoły. GALERIA

Zapraszamy wszystkich na stronę internetową naszego zespołu Mam Haka na Raka. Będziemy zamieszczać na niej różne ciekawe materiały i relacje z naszych działań.

www.mamhaka.prv.pl
Nasze koło teatralne wygrało eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII z tej imprezy. 11-12 kwietnia 2008 jadą na warsztaty do Żar.
VII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS GIMNAZJALNYCH ROZSTRZYGNIĘTY!!!

14 marca 2008 r. odbył się już po raz siódmy Konkurs Matematyczny Klas Gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 6 drużyn ze szkół gimnazjalnych powiatu słubickiego: Gimnazjum nr 1 ze Słubic, Gimnazjum z Rzepina, Kowalowa, Ośna, Cybinki oraz Górzycy.
Gimnazju we Frankfurcie - zakwalifikowani do 2 etapu.

Lista jest w postaci pliku (pdf), do otwarcia którego potrzebny jest darmowy program Adobe Reader firmy Adobe. Do pobrania ze strony www.adobe.com

pobierz/wyświetl - LISTA OSÓB
14 lutego zostały ogłoszone wyniki pierwszej tury ogólnopolskiego konkursu Mam Haka na Raka. W konkursie brało około trzy tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkolna drużyna zdobyła piąte miejsce. 7 kwietnia zespół słubickiego ogólniaka wyjeżdża do Warszawy, aby przyswoić sobie podstawy tworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej. Miejmy nadzieję, że efekty ich pracy zostaną nagrodzone przez internautów, gdyż w drugiej turze nie będą liczyły się już głosy jury.

Życzymy drużynie powodzenia!

Joomla Templates - by Joomlage.com